שתף קטע נבחר

הפסד לבנקים: יוטל פיקוח על עמלות לקוחות פרטיים ועסקים קטנים

בנק ישראל הגיע היום להסכמה עם הבנקים ועם ועדת הכלכלה של הכנסת לפיה יוטל פיקוח על השירותים הבנקאיים למשקי הבית, הלקוחות הפרטיים, העסקים הקטנים והעמותות. התיקון לחוק יובא מחר להצבעה בוועדת הכלכלה לקראת הגשתו לאישור סופי של מליאת הכנסת

הבנקים הפסידו במאבק על העמלות. בנק ישראל הגיע היום להסכמה עם הבנקים ועם ועדת הכלכלה של הכנסת לפיה בתיקון חוק הבנקאות ייקבע במפורש כי יוטל פיקוח על השירותים הבנקאיים למשקי הבית, הלקוחות הפרטיים, העסקים הקטנים והעמותות. לגבי מגזרים אלה יוכל הנגיד להטיל פיקוח על העמלות שהם משלמים.

 

מבנק ישראל נמסר הערב כי טרם סוכם סופית מעמדן בחוק של החברות והתאגידים הגדולים, שהבנקים מתנגדים להכללה גורפת שלהם בחוק. הנגיד סטנלי פישר, מעוניין שיהיה לפחות אזכור כלשהו בחוק לגבי השירותים הנוגעים להם, אבל אין עדיין הסכמה על הניסוח המפורש.

 

בנק ישראל מעוניין להגיע מחר לוועדת הכלכלה, להצבעות על התיקון לחוק לקראת הגשתו לקריאה שניה ושלישית, עם נוסחה שתהיה מוסכמת במלואה עם הבנקים, ובעת מסירת הידיעה המגעים עדיין נמשכים להשלמתה לגבי מעמד הלקוחות הגדולים.

 

מבנק ישראל נמסר עוד כי ועדת הכלכלה מוכנה לקבל כל נוסחה מוסכמת שתושג בין הבנק המרכזי לבנקים, ולתקן על פיה את הנוסח הסופי של החוק שיוגש לאישור המליאה.

 

את תגובת איגוד הבנקים לא ניתן היה לקבל הערב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוני חזקיהו, המפקח על הבנקים
מומלצים