שתף קטע נבחר

פעילות לחופש לתיכוניסטים: ניתוח פלסטי

בחודשי החופש הגדול יש עליה של 25% במספר הניתוחים הפלסטיים שמתבצעים - מחצית מהמנותחים הם בני נוער. אז למה לעבור את הניתוח דווקא בקיץ? - לא נעים להסתובב עם גבס או טמפונים באף בזמן הלימודים וגם צריך להתרגל לתוצאה

מה לעשות בחופש הגדול? - אפשר ללכת לים, לבלות עם חברים או לשפץ את האף. תלמידים רבים בבתי הספר התיכונים ינצלו את חופשת הקיץ כדי לערוך שיפוצים בגופם. חלקם יבקשו לשנות את צורת האף או האוזניים וישנן גם תלמידות שינצלו את החודשיים בהם לא מתקיימים לימודים כדי להגדיל את החזה. 

 

עוזי הלפרין, מנכ"ל ש.ל.ה ,שבבעלותה רשת מרפאות "כללית אסתטיקה", מספר שבחודשי יולי-אוגוסט יש עלייה של 25% בניתוחים הפלסטיים שמבוצעים במרפאות, ביחס לחודשים האחרים בשנה. לדבריו, מחצית מהפונים לעבור ניתוח פלסטי בחודשי הקיץ הם בני נוער.

 

גלית (שם בדוי) ממרכז הארץ ניצלה את החופש הגדול, לפני שהחלה ללמוד בכיתה י"ב, כדי לשפץ את אפה. ל-ynet היא סיפרה: "בשבועות הראשונים לאחר הניתוח הייתי בבית עם טמפונים באף והייתי חלשה. זו תקופה טובה להחלים. בנוסף, לוקח זמן להתרגל לתוצאה כי יש זמן פנוי".

 

בר ברקוביץ', בת 18 ממודיעין, לא התאפקה עד לחופשת הקיץ וכבר בפסח היא עברה ניתוח באפה. "עברתי את הניתוח בחופש כדי שהוא לא ייפול על הלימודים וייפגע לי בבגרויות". על השבועות שלאחר הניתוח היא סיפרה: "הייתי עם גבס על האף במשך שבוע. גם חודש לאחר הניתוח אסור להיחשף לשמש, לגעת באף ואסור שהוא ייפגע".

 

לאחר החופש שבה ברקוביץ' עם האף המחודש לבית הספר והפתיעה את חבריה. "החברים היו בשוק כשהם ראו אותי, כי חוץ משתי חברות אף אחד לא ידע על הניתוח, אבל כולם תמכו בי ואמרו שהתוצאה יפה".

 

לא מומלץ לפני גיל 16

ד"ר אייל קליש, מומחה בכיר בכירורגיה פלסטית ב"כללית אסתטיקה" בבתי החולים "בילינסון" ו"שניידר", אומר כי "הניתוח הכי פופולרי הוא ניתוח האף. אחריו, ניתוחי האוזניים והקטנת החזה". לדבריו, "את הניתוחים הפלסטיים לא ניתן לעשות בכל גיל: ניתוחי אוזניים אפשר לבצע החל מגיל 5, אך מרבית הניתוחים לא מומלצים לפני גיל 16".

 

לדברי ד"ר קליש, בשנים האחרונות יש עליה במספר בני הנוער שעוברים ניתוחים פלסטיים. "זה נובע מיותר מודעות", הוא מסביר. אולם בניגוד לסברה הרווחת, ד"ר קליש חושב שבמרבית המקרים הניתוחים שעושים בני הנוער נובעים מבעיה פיזיולוגית אמיתית ולא מסיבות פסיכולוגיות. "מבוגרים עושים ניתוח בשביל להתבלט יותר, ובני נוער עושים בשביל להשתלב. הם רוצים להיות כמו כולם. מי שיש לו 'אוזני נף-נף' צוחקים ויורדים עליו. אשה עם חזה ענק זה דבר שקשה לחיות איתו, כך גם נערים עם חזה נשי, וכאן ההבדל בינם לבין אשה שרוצה לעשות ניתוח הגדלת חזה רק על מנת לבלוט יותר בחברה".

  

אבל לא רק התלמידים מנצלים את החופשה כדי לעבור ניתוחים, הלפרין מספר ש"מי שמפתיעות בשנים האחרונות הן מורות ומנהלות בתי ספר אשר מנצלות את חופשת הקיץ 'לשיפוץ' יסודי וחוזרות לשנת הלימודים במראה צעיר ורענן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות משפחת ברקוביץ'
בר ברקוביץ'. התלמידים הופתעו
באדיבות משפחת ברקוביץ'
שבוע עם גבס. ברקוביץ' לאחר הניתוח
באדיבות משפחת ברקוביץ'
ד"ר קליש. בשביל להשתלב
מומלצים