שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הצעה: לאסור על הח"כים ללבוש ולנעול עור
  חברי הכנסת עסוקים בימים אלה - בין השאר, יש לקוות - בכינון קוד אתי לחברים. ח"כ אחמד טיבי מציע להוציא את הבגדים והנעליים שיוצרו מעור מחוץ לקוד הלבוש המחייב. הצעה נוספת מוציאה גם את הסנדלים מחוץ לגרדרובה
  תנו לחיות לחיות - גירסת הפרלמנט. ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) הציע היום (ג') כי הכנסת תאסור על חבריהּ באמצעות הקוד האתי שהיא מכוננת להגיע לבית המחוקקים עם בגדים ונעליים שיוצרו מעורם של בעלי חיים.

   

  "זו אמירה ערכית, מוסרית ובעלת ומסר חשוב שחברי הכנסת צריכים להעביר לציבור", אמר טיבי בתום דיון שקיימה הוועדה להכנת הקוד האתי של חברי הכנסת בנושא 'לבוש הולם'. לדבריו, "על פי הצעתי, על חברי הכנסת ייאסר להגיע לכנסת עם בגדים ומעילים מעור, נעליים שיוצרו מעור, בגדים שבהם ישנה פרווה וכדומה.

   

  "מקומות עבודה רבים בעולם דורשים מעובדיהם לנקוט צעד כזה. כמי שהציע את החוק של כפל קנס על מתעללים בבעלי חיים - שהכנסת הצביעה ותמכה בו ברוב - אני סבור כי חייבים להמשיך בקו זה. אם הקוד האתי לא יכלול את הנושא הזה, חברי הכנסת בעצמם צריכים להתחייב שלא לבוא בלבוש שיוצר מעורם של בעלי חיים".

   

  סוגיה נוספת שעלתה בדיון היא האם חברי הכנסת יכולים לבוא בסנדלים לעבודתם. ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי-מפד"ל) אמר כי הוא חושב שיש לאפשר לחברי הכנסת להגיע בסנדלים. אריאל עצמו נוהג להגיע לכנסת בסנדלים, גם בחורף.

   

  "אני הולך עם סנדלים גם לבית הכנסת, שזה מקום לא פחות חשוב מממשכן הכנסת", אמר אריאל. "אני בעד לבוא בלבוש הולם לכנסת, השאלה היא מה זה לבוש הולם? לדעתי סנדלים זה בסדר. זה לא דבר יוצא דופן במדינת ישראל, ולכן אני חושב שיש לאשר זאת בקוד האתי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רונן בוידק
  "מסר חשוב". טיבי
  צילום: רונן בוידק
  ח"כ! של סנדלייך מעל רגליך
  מומלצים