שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשין: השר פרידמן - האויב הגדול של ביהמ"ש
  בנאום חריף במיוחד שוב תקף המשנה לנשיא בית המשפט העליון לשעבר את שר המשפטים המכהן. "כל מי שהדמוקרטיה יקרה לליבו חייב להשמיע קול נגד הפרופ' פרידמן. הביקורת שלו על בית המשפט העליון היא שלוחת רסן, זדונית ורעה", אמר בכנס במבשרת ציון

  "אולמרט מינה לשר המשפטים את האויב הגדול ביותר, והמתוחכם ביותר של בית המשפט" - במילים חריפות אלה תקף אמש (יום ג') המשנה לנשיא בית המשפט העליון בדימוס, מישאל חשין, את שר המשפטים, דניאל פרידמן. חשין אמר את הדברים בקהילה הרפורמית במבשרת ציון באירוע לזכרו של הרב ברי טבצניקוב.

   

  חשין יצא חוצץ נגד היוזמות של השר פרידמן לשינוי מערכת המשפט במהלך כינוס לזכר הרב ברי טבישניקוף, שנערך בקהילה הרפורמית במבשרת ציון: "כל מי שהדמוקרטיה יקרה ללבו חייב להשמיע קול נגד הפרופ' פרידמן. לא עברו חודשיים מיום שישב על כיסאו וכבר הציע לקצץ בסמכויותיו של בית המשפט. מה החיפזון? או כמו שאומר הבן שלי, למה מי מת?"

   

  המשנה לנשיא בית המשפט העליון לשעבר לא הסתפק בכך והוסיף: "השר פרידמן כנראה חתם על השטר של אולמרט, ולכן מיהר ליישם את האג'נדה של ראש הממשלה. הביקורת שלו על בית המשפט העליון היא שלוחת רסן, זדונית ורעה.

   

  "השר כינה את פרשת רמון 'נספח רמון', ואני תמה האם ישר קשר בין אותו המאמר, בין הדה-לגיטימציה לבית המשפט העליון לבין מינוי של השר פרידמן? התשובה היא ודאי שכן".

   

  השופט חשין התייחס גם למצבה של החברה הישראלית ולמציאות שבה היא מתנהלת. הוא הביע שאט נפש מהאופן שבו הכשלים נמשכים, ודבר לא נעשה לשיפור המצב: "דו"ח וינוגרד התפרסם, תחשכנה עיניי ותצלנה אוזניי, והחיים נמשכים. אנחנו חיים בבקעה - מימין צרה ומשמאל מצוקה.

   

  "אנו מוקפים בפרשות של שחיתות. תרבות החלטורה, הסמוך והשלוף השתלטו עלינו. אנשים עושים דין לעצמם", אמר חשין באכזבה לא מוסתרת.

   

  כבר כשנכנס לתפקידו כשר המשפטים, תקף חשין את פרופ' פרידמן ופנה אליו: "אבא שלי היה שופט בית המשפט העליון הראשון. אני הייתי לאחר מכן. הוא הגיע להיות ממלא מקום קבוע לנשיא בית המשפט העליון. אני הייתי משנה לנשיא בית המשפט עליון. זה ביתי - מי שירים יד על ביתי, אני אגדע את ידו".


  פורסם לראשונה 26/06/2007 23:41

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חשין. תוקף בחריפות
  צילום: עידו ארז
  פרידמן. "דה-לגיטימציה לבית המשפט"
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים