שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרס נסיך אסטוריה לספרות יוענק לעמוס עוז

  הפרס היוקרתי, בסכום 50 אלף יורו, יוענק לעוז על מכלול יצירתו ותרומתה לתרבות העולמית. זוכים נוספים בתחומי היצירה השנה הם בוב דילן ואל גור

  עמוס עוז זכה בפרס נסיך אסטוריה לספרות, המוענק מדי שנה על ידי יורש העצר הספרדי. הענקת הפרס, בסכום 50 אלף יורו, תיערך ב-26 באוקטובר במעמד מלך ספרד חואן קרלוס. בנימוקי חבר השופטים להענקת הפרס נכתב: "עמוס עוז הוא סופר, מסאי ועיתונאי שתרם להפיכת השפה העברית לכלי מבריק לאמנות הספרות ולחשיפה כנה של המציאות הנואשת והאוניברסאלית ביותר בזמננו. עוז משמש סנגור לשלום בקרב עמים ומגנה את הפנטיות לסוגיה".

   

  הפרס על מפעל חיים יוענק לעוז על מכלול יצירתו ותרומתה לתרבות העולמית. בין זוכי הפרס בעבר יוצרים מובילים כמו ארתור מילר, גינתר גראס, מריו ורגס יוסה, סוזן סונטאג ופול אוסטר. פרסי נסיך אסטוריה מוענקים בקטגוריות שונות, כגון אמנויות הבמה, שיתופי פעולה בינלאומיים, חקר המדע והטכנולוגיה וספרות ובלשנות. בפרס אמנויות הבמה זכה השנה המוזיקאי רוברט אלן צימרמן, הידוע יותר בשם בוב דילן שאותו כינו השופטים "אגדה חיה".

   

  בנימוקיהם למתן הפרס לדילן, כתבו השופטים: "בוב דילן הוא אור מנחה עבור דור שלם שחלם לשנות את העולם. בדרכו הצנועה ובמסרים העמוקים שלו, שילב דילן מוזיקה ופואטיקה ביצירה שסחפה אחריה קהל אדיר והגדירה את החינוך הרגשי של מיליוני אנשים. בשל כך דילן מגלם את רוחו של עידן שמחפש תשובות לתקוות שמככנות בליבותיהם של בני אדם ברוח הנושבת".

   

  פרס על שיתופי פעולה בינלאומיים יוענק לאל גור, לשעבר סגן נשיא ארה"ב, העומד כיום בראש ארגון עולמי להגנת הסביבה. "הפרס מוענק לגור על תרומתו לקידום בעיות הנוגעות בשינויי האקלים שמאיימים על כדור הארץ והופכים את שיתופי הפעולה הבינלאומיים לצורך הכרחי בחיפוש אחר פתרונות".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  עוז. פרס מלכותי
  צילום: איי פי
  לאתר ההטבות
  מומלצים