שתף קטע נבחר

עו"ד אמיר: מוטב היה ל-א' לחזור לאלמוניותה

פרקליטו של משה קצב תקף את המתלוננת מבית הנשיא בעקבות האשמותיה הקשות, ויצא נגד התקשורת שנתנה לה במה: "השידור - ביזיון קולוסאלי"

ציון אמיר, פרקליטו של הנשיא הנבצר משה קצב, בחר לתקוף את כלי התקשורת על שנתנו במה למתלוננת א' והעבירו בשידור ישיר את דבריה הקשים נגד מרשו. "זהו ביזיון קולוסאלי שערוצי שידור ציבוריים מאפשרים למי שנאשמת בעבירה חמורה של סחיטה ואיומים, להפוך למי שמאשימה את הנשיא בעבירות חמורות".

 

יש לציין כי במקביל לעיסקת הטיעון החליט היועץ המשפטי לממשלה לסגור את תיק הסחיטה נגד א', אשר בעקבותיו התפוצצה הפרשה בחודש יולי אשתקד.

 

עו"ד אמיר הוסיף ואמר בנוגע להופעתה של א' היום בפני כלי התקשורת והאשמותיה כלפי קצב: "צמרת משרד המשפטים לא מוכנה לסמוך עליה (על א') והיום היא החליטה למצוא קורבן חדש - היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז. זו תופעה בזויה ומוטב היה אם א' היתה חוזרת לאלמוניותה ופוטרת אותנו מעונשה".

 

גורמים המקורבים לנשיא הנבצר אמרו בעקבות מסיבת העיתונאים של א': "היום היא מסרה את הגרסה השקרית העשירית שלה. זו לא הגרסה ש-א' מסרה למשטרה וההחלטה של היועץ המשפטי לממשלה מדברת בעד עצמה".

 

עסקת הטיעון נחתמה הבוקר, דקות ספורות לפני שמזוז כינס מסיבת עיתונאים בה הסביר את השיקולים שעמדו מאחורי ההסכם. כתב האישום יוגש לבית המשפט השלום בירושלים בשבוע הבא והעונש שהוסכם בין הצדדים יעמוד על מאסר על תנאי ופיצוי כספי למתלוננות.

 

"יוגש כתב אישום נגד הנשיא, המייחס לנשיא שרשרת של מעשים מגונים בעובדת לשכתו במשרד התיירות, ושהם מתורגמים לעבירת פשע שעונשה המקסימלי הוא שבע שנים", אמר הבוקר מזוז. "בנוסף, כתב האישום יכלול עבירה של הטרדה מינית נגד מתלוננת בבית הנשיא, והטרדת עד נגד אחת המתלוננות מבית הנשיא. הנשיא יודה באמור בכתב האישום באקט של הודאה ונטילת אחריות לדברים".

 

כזכור, לאחר חתימת עסקת הטיעון בצהריים נותרו בכתב האישום נגד קצב עבירות פחותות מאלה שיוחסו לו במהלך הפרשה. עם זאת, גם המעשים המתוארים בכתב האישום המצומצם-יחסית, מתארים תמונת מצב קשה ביותר על הנעשה מאחורי דלתות משרד התיירות והחומות הגבוהות של משכן נשיאי ישראל בירושלים בתקופתו של קצב. לקריאת כתב האישום החדש - לחצו כאן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ציון אמיר. תופעה בזויה
צילום: חיים צח
א'. "מצאה קורבן חדש"
צילום: ניב קלדרון
מומלצים