שתף קטע נבחר

"האשמות חלפו, הנשיא נותר עם שריטה קלה"

עורך הדין ציון אמיר, שליווה את הנשיא קצב לכל אורך הפרשה, מציין הישג מקצועי גדול, לצד התחושה שאפשר היה להשיג יותר: "סברתי שצריך למחוק את כתב האישום כולו נגד הנשיא". הסיכום בצד ההגנה: "זה שילוב של עבודה מאוד קשה ויכולת לנווט נכון את המהלכים"

עו"ד ציון אמיר ליווה את פרשת קצב מהרגע הראשון שלה. פרופ' דוד ליבאי היה שם ועזב. עורך הדין אברהם לביא הצטרף וכך גם אביגדור פלדמן, אבל ציון אמיר הוא ללא ספק מעמודי התווך של הפרשה, על כל התהפוכות שעברה. יש כבר מי שמכנים אותו היום בקהילייה המשפטית כ"קוסם", אבל ציון דווקא מעדיף לראות את עצמו כשליח, כמישהו שבסך הכל עשה את עבודתו.

 

בריאיון ל-ynet אומר עורך הדין אמיר כי "יש תחושה מצד אחד של הקלה בלתי רגילה עם סיום הפרשה הכואבת הזו, אבל קשה לי מאוד לשמוח, כי בכל זאת נשיא המדינה הודה במשהו, גם אם מדובר במשהו מינורי ביחס למה שיוחס לו".

 

"יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם מהכוחות העצומים שפעלו כנגד הנשיא, ובאופן אישי התחושה היא כמו של רכבת משא של מאה קרונות מתכת וברזל שעוברת על הנשיא ואחרי שהיא מסיימת את המסלול, הנשיא קם ומנער את דש מעילו, רכבת האשמות כבדות וכל מה שנותר ממנה זה אבק ושריטה קלה", אומר אמיר.

 

עורך הדין אמיר מוסיף: "כמובן שבהיבט הזה מדובר בהישג משפטי חסר תקדים. אני לא הייתי שלם עם העסקה עד הרגע האחרון והייתי קרוע בין הקצוות, משום שסברתי שצריך למחוק את כתב האישום כולו נגד הנשיא. לשאלה האם הוא רואה את עצמו כקוסם, מחייך ציון אמיר ומשיב: "זה שילוב של עבודה מאוד קשה ויכולת לנווט נכון את המהלכים".

  

אמיר אומר עוד כי השיקולים להסכים לעסקה היו בין היתר האפשרות לניהול משפט ארוך, כשהנשיא יושב על ספסל הנאשמים נכלם ומבויש ומשפחתו נפגעת - עד הזיכוי. מצד שני - עמדה האפשרות לסיים את הפרשה כשבעתיד - ההיסטוריה תשפוט נכון יותר ומדויק יותר את מה שבאמת היה שם ותנער גם את "שאריות האבק" מדש בגדיו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד אמיר. "עבודה מאוד קשה"
צילום: ניב קלדרון
הזוג קצב, הערב
צילום: עידו ארז
מומלצים