שתף קטע נבחר

"קצב אנס את מזוז, בדיוק כמו שהוא אנס אותנו"

מסיבת העיתונאים של א' ועסקת הטיעון שנחתמה עם קצב, גרמו לשתי מתלוננות נוספות לחשוף את סיפורן בערוצי הטלוויזיה. שתיהן מספרות על דפוס פעולה דומה של הנשיא לשעבר, על מחמאות, על מעשים מגונים ועל פחד. ויותר מכל, שתיהן מאוחדות בדעתן על מערכת המשפט: "אובדן אמון מוחלט"

לאחר מסיבת העיתונאים הדרמטית שערכה ביום חמישי המתלוננת א' ובה גוללה את סיפורה לעיני המצלמות, החליטו אמש (ו') שתי מתלוננות נוספות נגד הנשיא לשעבר, משה קצב, לחשוף את סיפורן. בראיונות לערוץ 2 ולערוץ 10, סיפרו שתי המתלוננות על דפוס פעולה חוזר של קצב, ועל כעסן על עסקת הטיעון שנחתמה עימו: "הוא ביזה את מערכת המשפט בדיוק כמו שביזה אותנו".

 

המתלוננת נ' התראיינה לראשונה מאז תחילת הפרשה בערוץ 2 וסיפרה על הפחד הגדול מפני קצב: "אתם לא נותנים לבן האדם הזה קרדיט מספיק. הוא הבן אדם המניפולטיבי, האפל והפיקח ביותר שאני מכירה... היה לי פחד אדיר ממשה קצב. כל אחת, בשלב שהיא שקלה להתלונן או לומר מילה, כבר נחשפה לצדדים האפלים שלו. הוא גם הקיף את עצמו באנשים שעוררו תחושה שראוי ורצוי שלא תוציאי מילה. ואם כן, חבל עליך. הייתה תחושה של עולם תחתון סביבו".   

 

נ' דיברה גם על מסיבת העיתונאים שערכה א', ואמרה שכאשר שמעה את הדברים, לא יכולה הייתה שלא לחוש תחושה של דז'ה וו: "אני לא מכירה את שאר הבנות. קראתי מספר עדויות בעיתונות ואז ראיתי קווים מאוד מאוד דומים. הוא הקשיב לך ורומם אותך והחמיא לך. אתמול לראשונה שמעתי את הסיפור של א' - הזדהות מוחלטת. הנושא הזה של שליפת איבר המין והתחנונים למגע, למגע רך ואוהב, זה אלמנט שאני זיהיתי גם מהחוויות שלי".

 

לבסוף, הביעה נ' את זעמה על עסקת הטיעון עליה חתם קצב: "עסקת הטיעון הזאת מעידה על פקחותו הרבה. הוא אנס את מזוז בדיוק כפי שהוא אנס את הבחורות שמתלוננות עליו. הוא הצליח לתמרן את מערכת המשפט בארץ ולבזות אותה בדיוק כפי שהוא ביזה את כל הנשים".


המתלוננת א' במסיבת העיתונאים (צילום: ניב קלדרון)

 

מתלוננת נוספת סיפרה לערוץ 10 על דרך הפעולה החוזרת, לטענתה, של הנשיא לשעבר: "זיהיתי את הסצינה שכנראה לא מעטות זכו לה והיא שליפת איבר מינו ותחנוניו למגע אוהב ורך. מה שעוד יותר חמור וזה גם משותף לכל הבנות, זה ששכאשר בחרנו שלא ללטף את "השרביט הנשיאותי", לא נמצא כל צורך מקצועי בנו.

 

יש אנשים רבים שידעו את זה בזמן אמת. יש אנשים רבים שידעו את זה במהלך השנים כולל אנשי תקשורת רבים, אבל לנקוט פעולה מעשית - אני חששתי. חששתי בדיוק מאשר ארע". גם היא מחזיקה בבטן מלאה על מערכת המשפט: "אני מסכימה עם א' לחלוטין. יש פה אובדן אמון מוחלט במערכת המשפט. לא נותר לי אלא להמליץ לנשים אחרות שמערכת המשפט זה לא מערכת שתעשה איתך צדק".

 

אתמול לפני הצהריים, יממה לאחר החתימה על עסקת הטיעון שעוררה סערה, הגיש הנשיא הנבצר משה קצב את התפטרותו. במסגרת הסיכום, יועמד קצב לדין על עבירות של מעשים מגונים, ישלם פיצוי לנפגעות - אך לא ישב בכלא. במסגרת המכתב, אין זכר ללקיחת האחריות עליה דיבר אתמול היועץ המשפטי לממשלה במסיבת העיתונאים שבה הכריז על העסקה.

 

ארגוני הנשים השונים כבר הביעו את זעמן על עסקת הטיעון עם קצב. היום תקבל המחאה זריקת מרץ, בעצרה מחאה שמארגנים הארגונים נגד ההסכמות. בהפגנה, שתנחה מרב מיכאלי, ישתתפו חברות הכנסת שלי יחימוביץ', זהבה גלאון ונדיה חילו, ולצדן אורלי וילנאי-פדרבוש, הסופרת רונית מטלון, השחקנית חנה מרון ונשות ואנשי ציבור נוספים. ההפגנה תיערך תחת הכותרת "את כבוד הנשיא הצילו, בואו נציל את כבודנו" בשעה 19:30 בכיכר רבין.

 

במקביל, ביום ראשון - לאחר הגשת כתב האישום נגד קצב - מתכוונת התנועה לאיכות השלטון לפנות יחד עם ארגוני נשים בעתירה לבג"ץ נגד היועץ המשפטי לממשלה. זאת, בדרישה כי יחזור בו מהסדר הטיעון. הארגונים טוענים כי ההסדר אינו ממצה את הדין עם הנשיא לשעבר, משה קצב.


פורסם לראשונה 29/06/2007 21:25

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב. "ביזה את מערכת המשפט"
צילום: עידו ארז
א'. תחושה של דז'ה וו
צילום: ניב קלדרון
מומלצים