שתף קטע נבחר

אולמרט: נדרש קיצוץ בתקציב כדי לשמור על משמעת תקציבית

הממונה על התקציבים הציג היום בממשלה את מתווה הקיצוץ הנדרש בתקציב 2007 כדי לממן את ההוצאות המיוחדות הנוספות בתקציבי הביטחון והחינוך בסך 1.3 מיליארד שקל. הדיון נדחה לשבוע הבא

הממונה על התקציבים באוצר קובי הבר הציג היום (א') לממשלה את מתווה הקיצוץ הנדרש בתקציב 2007 כדי לממן את ההוצאות המיוחדות הנוספות בתקציבי הביטחון והחינוך בסך 1.3 מיליארד שקל. הדיון וההצבעה נדחו לשבוע הבא לפי דרישת שרי העבודה.

 

ראש הממשלה ומ"מ שר האוצר אהוד אולמרט ציין כי הקיצוץ נדרש מהצורך לשמור על משמעת תקציבית שהיא חשובה להישגים הכלכליים של הממשלה. על כן, אמר אולמרט, השינויים חייבים להתבצע בתוך מסגרת התקציב השוטף למימון ההתחייבויות בתחומי הביטחון והחינוך בקיצוץ רוחבי של 6% מתקציבי הקניות של המשרדים למעט בתחומים החברתיים.

 

הבר אמר כי בפועל נדרש קיצוץ רחב יותר בהיקף של 4.2 מיליארד שקל גם כתוצאה מהחקיקה הפרטית שהתקבלה בכנסת בשנה האחרונה, אבל היתרה תושלם במסגרת תקציב 2008. הוא הדגיש כי מדובר ב"החלטה שנכפית עלינו והיינו מעדיפים להימנע ממנה, אבל הגמישות שלנו מצטמצמת נוכח תחזית ביצוע של 100% התקציב". לדבריו החלופה היחידה היא ביטול חלק מהחלטות הממשלה כדי לשמור על מסגרת התקציב.

 

לדברי הבר מצב זה בהיקפים כל כך גדולים בתקופה זו של השנה לא היה בשנים קודמות לרבות בתקופת המלחמה האחרונה וההתנתקות.

 

 

 


פורסם לראשונה 01/07/2007 08:28

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים