שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  להחליף עכשיו את ממשלת המחדל

  שנה עברה מאז המלחמה ונראה כי הממשלה לא למדה דבר

  כמעט שנה חלפה מאז הבוקר בו הפתיע חיזבאללה מדינה שלמה וכפה עלינו מלחמה. לפתע מצאו עצמם מיליון אזרחים בצפון תחת מטר טילים ורקטות שכמותו לא ידע העורף הישראלי בכל שנות קיומה של המדינה. כמעט שנה חלפה מאז הקיץ שעבר בו היה העם כולו עד לשרשרת מחדלים של ממשלה כושלת.

   

  עם פרוץ המלחמה, הציבה הממשלה יעדים נכונים ובראשם הרחקת איום הטילים והשמדתם והחזרת חיילינו החטופים – אלדד רגב ואודי גולדווסר – הביתה. לצערי, היא כשלה: חיילינו החטופים בצפון, כמו גלעד שליט בדרום – לא חזרו. וחיזבאללה? הוא כבר התחמש מעבר ליכולותיו ערב המלחמה, תוך התעלמות בוטה שלו ושל פטרוניו – איראן וסוריה - מהחלטת האו"ם 1701. בדרום, כמו בגבול הצפון, קמה ,בדיוק כפי שהתרענו, מובלעת פרו איראנית שנייה, חמאסטן. בשתי החזיתות לא הייתה שום התקדמות של ממש בתיקון ליקויי מיגון העורף שנתגלו במלחמה.

   

  עברה שנה והתחושה שנותרה בעם היא של מועקה קשה. המדינה תקועה. רבים בציבור חשים היום שאין מנהיגות. שראשי המדינה עוסקים בהישרדות אישית במקום במדינאות. במקום להנהיג את העם לחוף מבטחים, תוך קריאת המציאות, אנו שומעים על תכניות לוויתורים נוספים. בשבע השנים האחרונות טעתה ישראל פעמיים בנסיגות חד צדדיות ללא תמורה - קודם בלבנון ואחר כך ברצועת עזה. מדיניות חד צדדית לא קירבה את השלום המיוחל לאזורינו. אלא הרחיקה אותו. אסור לחזור על הטעויות הללו!

   

  עלינו להכיר בעובדת יסוד פשוטה: העצמה מרחיקה את המלחמה ומקרבת את השלום, החולשה עושה את ההפך. הפלסטינים ושכנינו האחרים יעברו לנתיב של דו קיום ושלום רק שיבינו שקיומה של ישראל היא עובדה מוגמרת. שהם עומדים מול מדינה חזקה מאין כמוה מבחינה מדינית, צבאית, כלכלית וחברתית.

   

  עוצמה מדינית, תנופה כלכלית 

  על-כן מה שדרוש היום הוא תכנית של התעצמות לאומית שמורכבת מביצור עצמתנו הביטחונית והתעצמות בחזית הבינלאומית על-ידי הנעת ממשלות ודעת הקהל העולמית לפעולה נגד איראן וגרורותיה. אבל דומה שבעניין זה נעשה מעט מדי ובקול רפה מדי. נשיא איראן מצהיר חדשות לבקרים על כוונתו למחוק את ישראל מעל פני האדמה. איש אינו פוצה פה, וגם קולה של ישראל נשמע חלש והססני.

   

  אנו זקוקים למהפך בתחום זה, כמו גם להמשך התנופה הכלכלית כדי לבסס את האינטרסים החיוניים שלנו. כלכלה חזקה תבטיח גם מענה לצרכים החברתיים של ישראל. רק כלכלה חופשית מאפשרת לקיים מדינה וחברה מודרנית. כלכלה חופשית לצד רגישות חברתית – זהו המפתח הנכון. וזוהי המדיניות שלנו.

   

  כל אזרח שיכול לצאת לשוק העבודה – שיצא לעבוד. כי רק כך אפשר לעזור לחלשים באמת, כמו לקשישים, לנכים, לחולים. על הממשלה לעודד תעסוקה, להוריד מסים, לחזק את מעמד הביניים ולספק חינוך מעולה לכולם.

   

  יש לאמץ את הגישה של עזרה הדדית, לצד אחריות אישית. כל זה הממשלה הנוכחית אינה עושה. היא מדשדשת באין מדיניות. דומה שכל מערכות השלטון משותקות.

   

  מממשלה יונקת את סמכותה מן העם. שורשי הסמכות של ממשלה זו יבשו. אנו חייבים לחזור לעם ולקבל את אמונו מחדש. אני מאמין שבבחירות אלה ייתן את העם את אמונו בתנועת הליכוד שהוכיחה שהיא ורק היא ראתה את הנולד במדיניות שקולה שפויה ואחראית. במקרה זה אפנה לכל ראשי המפלגות הציוניות כדי להקים ממשלת אחדות לאומית שתפעל בדרכו של הליכוד ותתמודד עם האתגרים הגדולים שעוד ניצבים לפנינו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים