שתף קטע נבחר

"תאיר דמתה לנערה שהתעללה בי בילדותי"

הודאתו של רומן זדורוב, הנאשם ברצח הנערה תאיר ראדה מקצרין, הוצגה היום בבית המשפט. מדובר באותה הודאה שממנה חזר מאוחר יותר. ראש צוות החוקרים בפרשת רצח תאיר ראדה העיד: "זדורוב אמר: רציתי שתרגיש כאב, אבל לא רציתי לרצוח אותה"

האם ייתכן שהמניע לרצח הנערה תאיר ראדה היה מיני? היום (א') נמשך בבית המשפט המחוזי בנצרת משפטו של החשוד ברצח, רומן זדורוב, במהלכו חשף ראש הצח"מ, רב פקד יורם אזולאי כי זדורוב הודה שבהיותו בן שמונה בבית הספר התעללה בו קבוצת בנות. אחת מהן, שלטענתו דמתה לראדה, היכתה אותו באשכיו, ולכן כאשר ראה את הנערה החליט לפגוע בה באופן מיני ופיזי.

 

המניע לא נכלל בכתב האישום, כי זדורוב סירב לחתום על ההודאה. "לא היה ולא נברא. הסיפור הזה מלמד שהאיש רצה לרצות את חוקריו. אתם מחפשים מניע? אז הנה לכם". הגיב עורך דינו, דוד שפיגל.

 

לדברי רפ"ק אזולאי, כששאל את הנאשם כיצד חש בעת הרצח, אמר זדורוב: "הרגשתי קצת שנאה. רציתי שתרגיש כאב, אבל לא רציתי לרצוח אותה".

 

בהודאתו הכתובה מספר זדורוב כי עלה אחרי ראדה במדרגות, היא הסתובבה אליו ואמרה "תסתלק מפה יא בן זונה". והוא, שלא נשאר חייב, ענה: "אני בן זונה?" וביצע בה את זממו. בהודאתו הוא מתאר כיצד רצח אותה, איך יצא מתא השירותים תוך שהוא מטפס על רגליה של תאיר, אוחז את הקיר משני צידיו וקופץ מעל הדלת, הוא מספר איפה שטף את הסכין וכיצד הכין לעצמו לאחר הרצח קפה בחדר המורים. את יום עבודתו סיים בשעה 17:00.

 

בנוסף הוא מספר לחוקריו מה היה גוון נעליה של ראדה, שלבשה מכנסי ג'ינס וששיערה היה מגולגל למעלה. כאשר מבקשים ממנו החוקרים לשחזר את הודאתו, הוא חושש ומסרב בתחילה. "הוא חשש שהשחזור יופיע

 בתקשורת ושאז יצטרך לתת הסברים לאשתו", אמר רפ"ק אזולאי. קטע משיחזור הרצח על-ידי זדורוב הוקרן בבית המשפט.

 

פרקליטו, עו"ד שפיגל, טען בתגובה כי חקירתו של זדורוב היתה דורסנית ומשפילה ונטעה בו מורא ופחד. רפ"ק אזולאי השיב: "דווקא כשגילינו כלפיו אמפתיה ועדינות - הוא נפתח והודה".

 

אמה של תאיר ראדה שנכחה בדיון אמרה בסופו: "עדיין לא הצליחו לשכנע אותי שזדורוב רצח את בתי. אני חוזרת ואומרת: הוא היה בזירה, אך הוא לא היה לבד. לא ייתכן שאדם יוצא מזירת פשע וכולו שותת דם - ואיש אינו מבחין בו. עדיין עולים בי הרבה סימני שאלה".

  

תאיר ראדה נרצחה בשירותי בית הספר שבו למדה בקצרין בדצמבר אשתקד. זדורוב נעצר ימים אחדים לאחר הרצח והתברר כי ביום הרצח ביצע עבודות ריצוף ושיפוץ בבית הספר, לא הרחק מזירת הרצח. המשטרה טענה כי זדורוב הודה ברצח בעת שישב במעצר, אך זה חזר בו מהודאתו והוא מכחיש שרצח את הנערה, מאז החל משפטו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זדורוב. הרגיש שנאה
צילום: ערן יופי כהן
צילום: רפרודוקציה
תאיר ראדה ז"ל
צילום: רפרודוקציה
מומלצים