שתף קטע נבחר

"נראה את סילבן מסתדר בלי עמרי שרון"

ההכרזה על הקדמת הפריימריז בליכוד מציתה את המאבק ומאווררת את ההכפשות בצמרת. בסביבתו של סילבן שלום מברכים על ההקדמה וידרשו עוד זמן, אך אנשי נתניהו מסמנים את המטרה: "אחרי שסילבן יפסיד - אסור לתת לו שיריון ולאפשר לו לסגור דילים"

לוח הזמנים הקצר שהוכרז אמש (ב') בהתמודדות על ראשות הליכוד כבר מניע את התהליכים הפנימיים בתנועה. זמן קצר לאחר שהודיע יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, על כוונתו להקדים את הפריימריז - הודיעו שני חברי כנסת בכירים בסיעה, יובל שטייניץ וישראל כץ, על תמיכתם ביו"ר המכהן. בימים הקרובים צפויים ח"כים נוספים להביע תמיכה בנתניהו, מתוך רצון לחזק אותו ולהבטיח את נצחונו על סילבן שלום בפער גדול.

 

גורמים בליכוד אף העריכו כי המירוץ של שלום יהיה מורכב וקשה, שכן אותם כוחות פוליטיים שסייעו לו בפריימריז הקודמים - אינם עוד בליכוד ועברו לקדימה. "אין לו יותר את עמרי שרון", אמר בכיר בליכוד, "נראה אותו מסתדר עכשיו".

 

נתניהו צפוי לקיים כעת התייעצות עם מקורביו לגבי ההיערכות לבחירות ולקראת ישיבת המרכז שתקבע את מועד הבחירות. בסביבתו של נתניהו מדברים על חודש אוגוסט או ספטמבר כזמן שבו יתקיימו הבחירות. ביום שלישי הבא יכונס מרכז הליכוד כדי לדון באישור הצעתו של נתניהו להקדמת הפריימריז ולקביעת המועד לקיומן.

 

לאחר הכרזתו של נתניהו - התקשו בסביבתו של סילבן שלום לומר דברים ברורים לגבי המירוץ. שלום אמנם בירך על ההחלטה להקדים את הפריימריז, אולם אמר כי הוא ממתין לראות מה יהיה המועד המדויק לבחירות. המקורבים לסילבן שלום אמרו כי להערכתם לא ניתן לקיים פריימריז תוך שבועות אחדים וכי זה לא יהיה ראוי. "יש לאפשר התמודדות מסודרת", אמרו המקורבים.

 

מנכ"ל הליכוד לשעבר, אריק ברמי, המשמש גם כראש מטהו של שלום, אמר ל-ynet כי להערכתו פרק זמן של שבועיים לא יספיק להיערכות לפריימריז ונדרש עוד זמן. ברמי ייפגש עם סילבן שלום כדי לדון עמו בהיערכות למירוץ.

 

מקורבים לנתניהו לגלגו על מועמדותו של סילבן שלום ואמרו כי נתניהו ינצח אותו בגדול וכי בסופו של דבר יתכן כי סילבן שלום ימצא את עצמו מבודד ומרוסק פוליטית, כשהוא נלחם על מקומו ברשימת הליכוד לכנסת. "אחרי שהוא יפסיד", אמר בכיר בליכוד התומך בנתניהו, "אסור לתת לו שיריון ואסור לאפשר לו לסגור קומבינה ודילים".


פורסם לראשונה 02/07/2007 23:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. יקבע לוח זמנים
צילום: חיים צח
שלום. יתחרה ביו"ר
צילום: דודי ועקנין
צילום: מיכאל קרמר
ברמי. נדרש עוד זמן
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים