שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: שירות Sync Space של פלאפון לאחסון תמונות

  כשירות שמיועד לתת מענה מידי על גיבוי ושמירת תמונות מכל מקום Sync Space, בהחלט נוח, אך לא השתכנענו לעזוב את Flickr

  שירות Sync Space של פלאפון, שהושק לפני חודשיים, מאפשר לגולשים עם מכשירים תומכים לאחסן את התמונות שלהם באינטרנט על ידי שליחתם מהמכשיר. השירות ניתן במספר מצומצם של מכשירים - לאחר הורדת האפליקציה לטלפון, ויעלה 9.90 שקלים לחודש החל מספטמבר.

   

  ממשק סלולרי איטי ומוגבל

  במידה אופיינית לאינטרנט הסלולרי, השימוש בשירות האלבומים דרך מכשיר הפלאפון איטי ונתקע מפעם לפעם.  האפשרויות בו מוגבלות מאוד. עם הכניסה ל-SyncSpace תקבלו שתי אפשריויות עיקריות - דפדפוף ברשימת האלבומים, ודפדוף בתמונות במכשיר.

  צילום: אהוד קינן

   

  ברשימת האלבומים שלכם, תוכלו לזהות את האלבומים הפרטיים על ידי אייקון של מנעול להן, ואת הציבוריים באייקון של מנעול כחול. הקשה על פתיחה מציגה את שמות התמונות עם תצוגה מקדימה, כאשר ניתן לפתוח כל תמונה למרכז המסך - אך לא לעשות זום, וכן לדפדף בין התמונות בגודל חלקי.

   

  השירות מאפשר לשלוח לחברים, או להוריד למכשיר מספר תמונות במקביל, וזה די נוח, אך אי אפשר למחוק מספר תמונות בו זמנית. לשם כך יש לפתוח כל תמונה בנפרד ולמחוק אותה מתוך תפריט האפשרויות.

   

  התמונות במכשיר מוצגות בדומה לתמונות באלבומים, וניתן לסמן מספר תמונות במקביל ולהעלות אותם לאלבום קיים או לפתוח אלבום חדש.

   

  איפה החיפוש?

  ניתן לגשת לאלבומים שלכם ולערוך אותם גם דרך ממשק אינטרנטי נוח בדפדפן על גבי המחשב. שם אפשר להעלות תמונות חדשות, לראות את ניצול מכסת האחסון, לצפות בתמונות ברזולוציה המלאה, לנהל את הקבצים, לשנות את שמות התמונות והאלבומים ועוד. מה שבכל זאת חסר לנו באתר הוא אפשרות חיפוש, או שימוש בתוויות.

   

  תוכלו לחלוק את האלבומים והתמונות שלכם עם חברים באמצעות מכשיר הטלפון או המחשב, על ידי שליחת קישור לתמונות לחברים. עם זאת, באתר פלאפון, או בכניסה לשירות דרך המכשיר, אין עמוד מרכזי בו תוכלו לצפות בכל האלבומים הציבוריים של כל הגולשים, וחבל.

   

  יש אלטרנטיבות

  בפלאפון אולי פספסו כשלא הפכו את השירות למתחרה ל-Heep של סלקום, ולמעשה לאתר תוכן גולשים, אך בחברה בחרו לשווק את Sync Space כשירות אלבומי תמונות אישיים, כאשר השיתוף הוא ערך מוסף.

   

  הממשק הסלולרי לא הכי נוח ואינטואיטיבי, אך האפשרות החשובה ביותר של העלאת התמונות – קלה מאוד, ורוב האפשרויות המתקדמות הנחוצות ניתנות בממשק באתר. כשירות שמיועד לתת מענה מידי על גיבוי ושמירת תמונות מכל מקום, גם כאשר לא נמצאים ליד מחשב, Sync Space בהחלט נותן מענה נוח.

   

  עם זאת, קיימות חלופות נוחות יותר, בהן, למשל, אתר שיתוף התמונות Flickr, התומך בהעלאה ובצפיה בתמונות דרך האינטרנט הסלולר. בדקנו את Flickr הסלולרי במקביל, וגם לא לא חסרות מגרעות וחסרונות, אך העובדה שהשירות הבסיסי ב-Flickr ניתן בחינם, והתשלום הוא רק עבור הגלישה בפלאפון, לא השתכנענו לנטוש אותו ולעבור לגמרי ל-Sync Space.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים