שתף קטע נבחר

תמיר: מינוי רמון בעייתי; מקבלת עמדת ביהמ"ש

שרת החינוך, שהייתה בין הנואמות הבולטות בעצרת המחאה נגד עסקת הטיעון של קצב, מודה ששובו של חיים רמון לממשלה אינו נוח לה אך מסבירה שאם לא דבק בו קלון - העניין כשר. "יש לי בעיה עם זה כשרת החינוך, כיצד להסביר את זה למורים ולתלמידים", אומרת תמיר בראיון ל-ynet

"לא אמרתי שחיים רמון ראוי לכהן כמשנה לראש הממשלה. אין ספק שהמינוי שלו הוא בעייתי והמעשה שלו לא ראוי. אבל אנו צריכים לקבל את עמדת בית המשפט, שקבע שאין במעשה שלו קלון. רמון יצטרך להתמודד בעצמו עם מעשיו שלו". כך אמרה אמש (ד') בראיון ל-ynet שרת החינוך יולי תמיר, אחרי השבעתו של חיים רמון לשר בממשלה.

 

תמיר הצביעה בממשלה בעד המינוי, למרות הרשעתו של שר המשפטים לשעבר בעבירת מין שבוצעה בקצינת צה"ל בלשכת ראש הממשלה, בערב שבו החליטה ישראל לצאת למלחמה בלבנון. לאחר כניסתו לממשלה - היא אומרת: "מבחינה חינוכית יש כאן בעיה, יש לי בעיה עם זה כשרת החינוך. יש לי בעיה איך להסביר את זה למורים ולתלמידים".

 

פרופ' תמיר טוענת שאין סתירה בין ישיבתה בממשלה לצד רמון, לבין קריאותיה בכיכר רבין לעשיית צדק בסוגיית עסקת הטיעון של משה קצב. תמיר אמרה בנאומה בכיכר כי "אם העסקה הזו תעבור, לא נוכל לחנך את הילדים... זו עסקה שמטילה כתם על כולנו ואנחנו לא ראויים לכך שהכתם של קצב יוטל על כל החברה הישראלית. ... יש גבול. לא יפגעו בנשים, לא ישפילו את כבודן - לא במעשה, לא בנגיעה ולא בנשיקה". עם זאת, במקרה של רמון, תמיר סבורה שמהרגע שבית המשפט הכריע שביצע עבירה שאין עימה קלון - חובה עליה לקבל את ההחלטה. "יש בית משפט, ואני הולכת אחריו", אמרה.

 

שרת החינוך אומרת כי "רמון עשה מעשה מכוער ולא ראוי. אבל השופטים מבחינים בין עבירת מין כזאת ואו אחרת. כשבית המשפט התלבט בעבירת הקלון, הוא לא התעלם מהבדלים אלה. הייתי מעדיפה שכולם בכנסת היו צחים ונקיים".

 

השרה תמיר מוסיפה: "אני לא חברה שלו, ואני לא בחרתי בו כשר, אבל אני חושבת שיש לנהוג בו מידה של התחשבות אנושית. בן האדם מעד, והוא יצטרך לשלם את המחיר של זה עד אחרון ימיו".

 

"השאלה הרלוונטית מבחינתי כשהתלבטתי אם לתמוך או להתנגד למינויו הייתה, האם בנסיבות האלה אני צריכה לשבת לידו בממשלה. אני חושבת שזה לא המקרה של 'ייהרג ובל יעבור'. אני חושבת שאני יכולה לחיות עם ההחלטה של בית המשפט שלא להטיל עליו קלון", מסכמת תמיר.


פורסם לראשונה 04/07/2007 23:53

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר. יש כאן בעיה
צילום: אמיר כהן
רמון ואולמרט לאחר השבעת השרים
צילום: יואב גלאי
מומלצים