שתף קטע נבחר

רמון: "אם אצטרך לריב בתפקיד - אלך הביתה"

בראיון ל-ynet רגע אחרי שהושבע כמשנה לראש הממשלה ובתום שנה סוערת במיוחד, מדבר חיים רמון על כוונתו למלא כל משימה שתוטל עליו - בתנאי שיזכה לשיתוף פעולה מלא. הוא מגלה נאמנות מוחלטת לאהוד אולמרט שהתעקש להחזירו לממשלה ומבטיח לא לנטוש אותו, "גם אם יתנו לי לחלק תה בלשכה"

אחרי השנה הקשה שעברה עליו, חיים רמון רוצה רק דבר אחד: לקחת מנוחה. גם מינויו אתמול (ד') למשנה לראש הממשלה והמחמאות שהרעיף עליו אהוד אולמרט לא מפצים אותו לפי שעה על מה שעבר - מהגשת התלונה נגדו, דרך איבוד תיק המשפטים ועד אובדן תיק האוצר בסבב המינויים הנוכחי.

 

"אני עייף, ובעיקר רוצה לישון", אומר רמון בראיון ל-ynet, מספר שעות לאחר שהכנסת אישרה את מינויו לתפקיד החדש. "אני מרגיש בסדר, אבל זה לא אושר גדול. הייתי חייב את זה לאהוד אולמרט ומילאתי את חובי ואת חובתי".

 

רמון מספר כי מבחינתו, מינויו כמשנה לראש הממשלה אינו יכול למחוק או לפצות על השנה הסוערת שעבר. "רציתי ללכת הביתה", הוא מודה. "רציתי לפרוש מן החיים הפוליטיים. הבוקר כבר הייתי עם רגל בחוץ. זו לא הייתה טעות. רציתי לפרוש, אבל ראש הממשלה התעקש ברמות הכי אישיות שיש בינינו. הוא הפעיל עלי את נשק יום הדין ברמות הכי אישיות ועמוקות שיש. עכשיו, מה שיהיה - יהיה".

 

האם ראש הממשלה גם היה מוכן להחליף בשבילך את הצעיף של קבוצתו בית"ר ירושלים ולעבור בשבילך להפועל תל אביב, שאלנו בבדיחות הדעת. "לא, זה לא", השיב רמון נחרצות. "זה לא היה עד כדי כך עמוק".


רמון מקבל את ברכת הדרך מיו"ר הכנסת, דליה איציק (צילום: יואב גלאי)

 

המשנה החדש לראש הממשלה מקווה כי עם כניסתו לתפקיד יוכל להתחיל לסייע לאהוד אולמרט בכל המשימות המרכזיות שעומדות בפני המדינה במגוון תחומים ונושאים. לצד זאת, החשש הגדול של רמון הוא שלמרות ההבטחות, יהיו מספיק גורמים שינסו לשים לו רגליים ולמנוע ממנו לבצע את המשימות הלאומיות שלשמן הסכים להתמנות לשר.

 

"אם ראש הממשלה ייתן לי - אעשה הכל בכיף, בשמחה וברינה", הוא אומר. "אם אצטרך לריב עם אנשים, אלך ישר הביתה. אין לי כוונה לריב עם אנשים, לא בלשכה ולא מחוצה לה. צריכים לתת לי לעבוד. יתנו, יהיה טוב. אם לא, גם יהיה טוב. כולנו נלך הביתה".

 

בין אם יזכה לסיוע ובין אם ייאלץ להילחם בחזרה על ההכרה הפוליטית והציבורית בו, רמון מבהיר באופן חד-משמעי כי את אהוד אולמרט הוא לא מתכוון לנטוש, "גם אם יתנו לי לחלק תה בלשכה".


זה שבא וזה שיצא מהממשלה. רמון עם פרץ (צילום: יואב גלאי)

 

הפרגון בין אולמרט למשנה החדש שלו אינו חד-צדדי, כמובן, ובשעות הערב, לאחר השבעת השרים החדשים בכנסת, פרגן לו אולמרט בחזרה, והסביר כי רמון לא ביקש ממנו דבר במסגרת סבב המינויים. "היה לי טבעי לחלוטין שחיים יחזור לממשלה", אמר. "אני חושב שבציבור יש תחושה שהוא חזר למקומו הטבעי. חיים התלבט אם הוא רוצה לחזור לפעילות בממשלה שכן הוא יודע להתמודד גם עם אתגרים מחוץ למערכת הפוליטית. האפשרויות האלה לא נעלמו מדעתו. רציתי מאוד את חיים בממשלה".

 

מינויו של רמון, כמי שהורשע בעבירת מין, לא עבר כצפוי ללא ביקורת - ולא רק מצד ארגוני הנשים. שר בכיר בעבודה אמר אמש ל-ynet כי "מינוי רמון הוא תחילת סופה של הממשלה הזו". לדבריו, רמון הוא "איש ריב ומדון שיהיו לו כל הזמן חיכוכים עם השרים לבני, ברק, ליברמן ושטרית".

 

השר לביטחון פנים אבי דיכטר, אף יצא מהמליאה בעת ההצבעה בכנסת ולא השתתף בה. דיכטר הביע גם בישיבת הממשלה המוקדמת את מורת רוחו ממינוי רמון. ח"כ צבי הנדל קרא במהלך הדיון במליאה קריאות ביניים וח''כ אריה אלדד אמר כי זו ממשלה שיש עימה קלון. "מתאים לאולמרט שמי שישמש כמשנה שלו הוא עבריין שהורשע בבית משפט פלילי, הרי הוא עצמו צפוי לעמוד בפני בית דין כזה", אמר אלדד. ח"כ הנדל הוסיף: "רק ממשלה מושחתת, חסרת בושה ומוסר, ראויה להתהדר בעבריין מין מורשע כמשנה לראש הממשלה".


פורסם לראשונה 04/07/2007 23:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רמון עם אולמרט. לא ייפרדו
צילום: יואב גלאי
דיכטר. יצא מהכנסת כמחאה
צילום: אמיר כהן
מומלצים