שתף קטע נבחר

שריד ופרס ייפגשו השבוע שנית

יו"ר מרצ נועד ביום שישי עם שמעון פרס ודן עמו באפשרות שיתמודד על ראשות הממשלה

השר שמעון פרס נועד אתמול (ו') עם יו"ר מרצ, יוסי שריד. הפגישה נערכת ביוזמתה של לשכת פרס, לאחר שהתפרסם כי הוא עשוי לרוץ לראשות הממשלה.
בתום הפגישה, שנערכה בלשכתו של פרס בתל-אביב, אמר שריד כי ההחלטה אם לתמוך בפרס היא החלטה כבדת משקל, ולכן ייפגשו השניים לדיון נוסף בנושא בשבוע הבא.

רענן כהן התרשם: פרס לא יתמודד

השמועות על כוונותיו של פרס עוררו גל פגישות פוליטיות ורעיונות מקוריים. מזכ"ל מפלגת העבודה רענן כהן נפגש עם פרס (יום ה') אחר הצהריים והציע לו להיות הממונה על מדיניות השלום במטה ההסברה של אהוד ברק לבחירות לראשות הממשלה. פרס לא השיב.
כהן התרשם לדבריו, כי פרס אינו מתכוון להתמודד על ראשות הממשלה. ברק נפגש גם הוא עם פרס אתמול, וגם לו פרס אמר "אני שוקל", מבלי לפרט את תוכניותיו.
פורום השרים אמור להיפגש בתחילת השבוע ולהחליט על תפקידי הפוליטיקאים במטה ברק לראשות הממשלה. השרים ישתלבו בוועדת ההיגוי של המטה. את התפקידים האחרים ימלאו אנשים מקצועים של ברק.

בהירה ברדוגו: קשה להאמין שפרס ירוץ כדי להפסיד

במפלגת העבודה מתקשים להאמין ששמעון פרס יבחר להתמודד על ראשות הממשלה מחוץ למפלגה. כמה חברי כנסת של המפלגה ציינו, כי לא רצוי ולא ראוי שפרס יתמודד, שכן הדבר עלול לרסק את מפלגת העבודה ולהרחיב את השסע הקיים כיום בין היונים בה לאנשיו של ראש הממשלה, אהוד ברק.
בהירה ברדוגו, שעבדה לצדו של פרס שנים ארוכות, אומרת כי לפניות הרבות של אזרחים ופוליטיקאים יש השפעה על החלטותיו, אבל התמודדות מחוץ למפלגת העבודה נראית לה לא סבירה. "נראה לי שמקורביו של פרס מנסים להריץ אותו לא כדי שינצח, אלא כדי שהשמאל יפסיד פחות, ואני מתקשה להאמין שפרס ירוץ כדי להפסיד", ציינה. מקור אחר במפלגת העבודה אמר, כי הרעיון שפרס יתמודד על ראשות הממשלה הוא "ספין, שנועד להלחיץ את ברק".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלי תיבון
פרס. "התמודדותו תרסק את המפלגה"
גלי תיבון
ארכיון ידיעות אחרונות
רן כהן. אם פרס יפנה אלינו, נשקול זאת ברצינות
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים