שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יש מדען ראשי לרשות הלאומית
  פרופסור דוד שנער יהיה החל בחודש הבא המדען הראשי של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. ליאור כרמל, מנהל ההקמה של הרשות: "המינוי מהווה קפיצת מדרגה בפעילות הרשות"

  פרופסור דוד שנער מאוניברסיטת בן גוריון יהיה החל מחודש אוגוסט המדען הראשי של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. שר התחבורה שאול מופז מינה את שנער, שאחראי להקמת מעבדה לחקר התנהגות נהגים וחבר הנהלת המועצה הבין-לאומית לחקר תאונות, סמים ואלכוהול, בעקבות המלצה של יושב ראש מועצת הרשות, ד"ר יואב סרנה.

   

  • מדען ראשי למשרד תחבורה

   

  ליאור כרמל, מנהל הקמת הרשות הלאומית החדשה לבטיחות בדרכים, אמר כי הוא מברך על המינוי. "מדובר באדם שעוסק בחקר התנהגות נהגים והולכי רגל, כמו-גם הגורמים לתאונות דרכים למעלה מ-30 שנה, מבכירי החוקרים בתחום הגורם האנושי לתאונות בארץ ובעולם". עוד אמר כרמל כי מינויו של שנער מהווה דוגמה נוספת לרצון "לגייס את האנשים הטובים ביותר לנושא הבטיחות בדרכים".

   

  במסגרת תפקידו יהיה שנער אחראי על ניהול ופיתוח מאגרי מידע, נושא שהועלה לא פעם בעבר כבעייתי במיוחד במלחמה בתאונות דרכים. עוד יעסוק שנער בהכנת במחקר שתכליתו הפחתת שיעור התאונות והנפגעים, הגדרת מדדים לבחינת יעילות פעילויות בתחום ועוד.

   

  פרופסור דוד שנער הוא בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים, והשלים את לימודי הדוקטורט בפסיכולוגיה ובהנדסה בארה"ב. באוניברסיטת בן גוריון הקים

  מעבדה לחקר התנהגות נהגים, סימולטור נהיגה משוכלל, ומערכת לבדיקת תנועות עיניים. לשנער פרסומים רבים בספרות המקצועית, ולאחרונה נבחר כעמית כבוד של האגודה האמריקאית להנדסת אנוש וארגונומיה. בארץ ובארה"ב הוא חבר בוועדות ממסדיות בנושא בטיחות בדרכים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים