שתף קטע נבחר

תלמידי שדרות יעשו "לילות לבנים" מחוץ לעיר

החברה למתנ"סים מפעילה את הפרויקט בכל הארץ, כדי שבני-נוער לא יסתובבו ברחובות. בשל המצב בשדרות הוחלט שתלמידי התיכונים וחטיבות הביניים בעיר ייצאו ליישובים סמוכים כדי לבלות ובחצות הם יחזרו לבתיהם

הפוגה מהמציאות הקשה: מאות בני נוער משדרות ייצאו החל מהערב (א') לפעילות במתנ"סים ביישובים סמוכים. מדובר בפעילות במסגרת "לילות לבנים", בה יוצאים בני-נוער מכל רחבי הארץ לפעילויות בשעות הערב במתנ"סים, על-מנת שתהיה להם תעסוקה בחודשי הקיץ. בשל המצב הביטחוני בשדרות הוחלט לקחת את תלמידי התיכון וחטיבות הביניים לפעילויות שונות מחוץ לעיר ובחצות הם יחזרו לבתיהם.

 

מדובר במיזם של החברה למתנ"סים בו יהנו התלמידים שבחופשה ממגוון פעילויות, כגון: רחצה לילית בבריכה, תחרויות ספורט, הקרנת סרטי קולנוע, סדנאות בישול ושוקולד, ערבי קריוקי וכישרונות צעירים ועוד... הפעילות תתקיים במהלך כל ימי החופש הגדול, ארבע פעמים בשבוע.

 

בחברה למתנ"סים החליטו לשלוח את תלמידי שדרות למקומות בטוחים יותר. לדבריהם, אם המצב הביטחוני יוחמרו יש אפשרות להפוך את המתחם למרכז פעילות יומי בו יוכלו בני-הנוער לישון.

 

לדברי דני ביטון, רכז פרוייקטים של החברה למתנסים "הרעיון התחיל לפני כחודש בגל הקסאמים הגדול. מרבית הפעילויות מתקיימות בחוץ בבריכה ובדשא. הוצאנו אותם למקום בטוח ומוגן ויש שם את כל המתקנים לרווחתם".

 

גני הילדים בשדרות יפעלו עוד 3 שבועות

בשל המצב, גני הילדים בשדרות ממשיכים לפעול במשך שלושה שבועות במהלך חודש יולי. בכל גן תהיה גננת סייעת ומורה חיילת, שתתודרך על-ידי צוות של מינהל חברה ונוער במחוז. פעילות זו מיועדת ל-900 ילדים. גם 1,700 תלמידים מכיתות א'-ו' – משתתפים בקייטנות מחוץ לעיר שכוללות יציאות חד יומיות לאתרים שונים, כולל ארוחת צהריים.

 

מטרות התוכנית הינן לאפשר למספר רב של ילדים מהגן ומכיתות א'-י"א, לבלות חלק מחופשת הקיץ במסגרת חינוכית בסביבה בטוחה, כדי שלא ישוטטו ברחובות או במקומות ציבוריים, בהם יהיו חשופים לפגיעת רקטות קסאם.

 

שרת החינוך, יולי תמיר, אמרה בנושא זה: "המשרד פועל כל העת במסגרת הכלים העומדים לרשותו כדי לתמוך ולהקל על ילדי שדרות ועוטף עזה במציאות הביטחונית הקשה השוררת באזור, הן בהיבט הטיפולי ייעוצי והן בהיבט החינוכי. קייטנות הקיץ מהוות חלק בלתי נפרד מהתמיכה, שכן הן תאפשרנה לתלמידים לעסוק בפעילות חינוכית וחברתית מפיגה ומהנה, שתסיט במעט את תשומת הלב מהמציאות הביטחונית וגם תגשר על ימי הלימוד שהחסירו התלמידים".

 

מנכ"ל המשרד, שמואל אבואב, הוסיף: "בעקבות ההסלמה במצב הביטחוני בעוטף עזה ועל רקע המציאות הביטחונית המתמשכת באזור, עלה צורך בגיבוש תוכנית חינוכית מבוקרת במתכונת רחבה יותר במהלך חודשי הקיץ. בנוסף תופעל השנה התוכנית על פני כל הרצף החינוכי – גני ילדים וכיתות א'–י"א. התוכנית נבנתה והתבססה על צרכים שעלו מן השטח בהיבטים פדגוגיים והעשרתים, כך שבעיר שדרות, בשל האופי הייחודי של המקום, אשר לא מאפשר קיום פעילות באזורים פתוחים, תתבסס התוכנית על פעילות מחוץ לעיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תלמידים בשדרות
צילום: תמר דרסלר
מומלצים