שתף קטע נבחר

כמה תשלמו על הטיולים והמסיבות של הילד?

ועדת החינוך אישרה את תשלומי ההורים לשנה הקרובה עבור מסיבות, טקסים וטיולים. החל מעוד שנתיים ייגבו הכספים באמצעות ביטוח לאומי

ועדת החינוך של הכנסת אישרה היום (ב') את הסכומים המותרים לגבייה מההורים בטבלת התשלומים לשנת הלימודים הבאה (תשס"ח). המשמעות - מהיום מותר למנהלי בתי הספר לגבות מההורים, על פי חוק, כספים עבור מסיבות, טקסי סיום, טיולים שנתיים, פעילויות תרבות ועוד.

 

הגובה המינימלי אותו נדרשים ההורים לשלם עבור ילדים בקדם יסודי עומד על 238 שקלים והסכום המקסימלי בכיתות י"ב - 1,291 שקלים. גובה קרן המלגות לתלמידים נזקקים המתקשים בתשלום לבית הספר עומד על 50 מיליון שקלים.

 

במקביל אישרה הוועדה גם את גובה תשלומי ההזנה – ארוחה חמה יומית לתלמידים. מחיר ארוחה בודדת יעלה מ-8.9 שקלים בשנה שעברה ל-9.5 השקלים בשנת הלימודים הקרובה. ח"כ מיכאל מלכיאור (עבודה-מימד) הבהיר כי "העלייה במחיר תושת על כל הגורמים המממנים – משרד החינוך, הרשויות המקומיות וההורים".

 

הטבלה במתכונתה הנוכחית תישאר בתוקף רק בשנת הלימודים הקרובה, ובעוד שנתיים (תשס"ט) צפוי משרד החינוך לעבור בהדרגה לשיטת הגבייה החדשה באמצעות הביטוח הלאומי.

 

במסגרת זו יגבה מדי חודש המוסד לביטוח לאומי תשלום גבוה יותר מהורים בעלי אמצעים (עד 1,740 שקלים בשנה) ומהורים להם מספר ילדים רב במוסדות חינוך. מנגד, הורים ממעמד סוציו-אקונומי נמוך ישלמו סכום נמוך יותר. ממוצע התשלום מכל הורה יגדל בצורה משמעותית.

 

שרת החינוך, יולי תמיר, אמרה היום: "אנחנו מקווים שבשנת הלימודים תשס"ט תיכנס לתוקפה התוכנית החדשה לגבייה פרוגרסיבית של תשלומי הורים, באופן בו בתי הספר לא יגבו כספים ישירות מהתלמידים. השאיפה היא שבתי הספר לא יעסקו כלל בגבייה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר. להעביר את את הגבייה מבתיה"ס
צילום: ששון תירם
מומלצים