שתף קטע נבחר

הכנסת: העו"ד שסטר לח"כ יורחק לצמיתות

בעקבות תקרית הסטירה בוועדת החינוך, החליטה נשיאות הכנסת לאסור לצמיתות על כניסתו של עורך הדין אמנון דה-הרטוך ממשרד המשפטים, שסטר לח"כ יעקב כהן. המשטרה הסתפקה בהרחקה לשבועיים מהמשכן וגם אסרה עליו ליצור קשר עם חבר הכנסת

אחרי הסטירה, חקירה: נשיאות הכנסת החליטה אחר הצהריים (יום ג') לאסור לצמיתות את כניסתו של עורך הדין אמנון דה-הרטוך, שסטר הבוקר לחבר הכנסת יעקב כהן (יהדות התורה). דה-הרטוך נחקר במשטרה ושוחרר בתנאים מגבילים. עורך הדין דה-הרטוך תקף את חבר הכנסת לאחר שבין השניים התגלע ויכוח חריף בוועדת החינוך, במהלכו השווה כהן את דה-הרטוך לנאצים.

 

בתום חקירתו קבעה המשטרה כי דה-הרטוך יורחק למשך שבועיים ממשכן הכנסת וייאסר עליו ליצור קשר עם חבר הכנסת כהן.  נשיאות הכנסת החליטה לאסור לצמיתות את כניסתו של דה-הרטוך למשכן. ממלא מקום יושבת ראש הכנסת, ח"כ מגלי והבה, סיפר ל-ynet כי בסרט הוידאו שצולם על-ידי מצלמות האבטחה בכנסת נראה עו"ד דה-הרטוך סוטר בפניו של חבר הכנסת כהן.

 

חבר הכנסת צבי הנדל (האיחוד הלאומי-מפד"ל) אמר בתגובה לאירוע: "אמנון דה-הרטוך הוא אדם רציני, ישר דרך ואידיאולוג המהווה דוגמה וסמל של חתירה לממשל נקי כפיים. מעטים האנשים שהיו מסוגלים להתאפק ולא לתת סטירה אם אכן אמנון בחר 'להעניק' אותה לח"כ כהן", אמר הנדל, "אני מציע לכולנו לנשום עמוק ולא להתלהם".

 

יושב ראש מרצ, ח"כ יוסי ביילין, אמר בעקבות תקרית הסטירה כי "סימונו של דה-הרטוך כאויב מספר אחת של הציבור החרדי הוא על גבול האלימות". ביילין הוסיף כי בשנים האחרונות "הפך דה-הרטוך לאויב מספר אחד בעיני הפוליטיקאים החרדים וההתנהגות כלפיו כעובד ציבור היא בלתי נסבלת". לדבריו, אם יפוטר עורך הדין, יהיה בכך משום "התגשמות חלומם של החרדים".

 

גם ראש לשכת עורכי הדין, ד"ר שלמה כהן, החמיא לפרקליט: "אינני יודע מה אירע בכנסת, אבל אני יודע שדה הרטוך הוא מהפרקליטים המסורים ביותר בשירות הציבורי.

 

כהן הוסיף שהלשכה מגבה את דה-הרטוך: "התחום עליו הוא מופקד בעייתי ביותר, הוא שומר חומות המקפיד על מניעת שחיתות וגזל, בהיותו שומר אמונים הוא מושמץ ומוכפש ללא הרף". 

 

המרכז לפלורליזם יהודי הביע זעזוע מהארועים בכנסת: "דה-הרטוך סבל במשך תקופה ארוכה מהתקפה חריפה שכוונה אליו ואל משפחתו מצד חברי כנסת ששמו להם למטרה לערער את מעמדו. פנינו לפני כחודשיים לוועדת האתיקה של הכנסת על מנת להפסיק את ההשתלחות נטולת הרסן של חברי הכנסת החרדים אך לצערנו הכנסת בחרה שלא לחזק עובד ציבור מסור ונאמן". 

 

בהכנת הידיעה השתתף אבירם זינו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתאושש מהסטירה
צילום: אמנון מרנדה
עו"ד אמנון דה-הרטוך
צילום: עטא עוויסאת
צילום: אתר הכנסת
החליט להרחיק. ח"כ מגלי והבה
צילום: אתר הכנסת
מומלצים