שתף קטע נבחר

פינס: אני מציע לביבי לשתות הרבה מים קרים

לאחר שבכירי הליכוד תקפו בחריפות את אהוד ברק, השיבו בכירים בעבודה אש לכיוון בנימין נתניהו. השר הרצוג: "מה שהליכוד ונתניהו עושים זה דבר פתטי". ח"כ פינס היה חריף יותר: "זה ספין שמשדר לחץ והיסטריה". ובקדימה, כמה חברי כנסת חושבים על פילוג

בעבודה משיבים אש: ריח הבחירות והדיבורים במערכת הפוליטית על האפשרות שדו"ח ועדת וינוגרד יטרוף את הקלפים הפוליטיים בישראל, מכניס את המפלגות הגדולות להילוך גבוה. אמש (יום ג') פתחו בכירי הליכוד במתקפה מתוזמנת היטב על יו"ר העבודה, שר הביטחון אהוד ברק. בעבודה לא נותרו חייבים ותקפו את יו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו.

 

בכנס שערך הליכוד לציון שנה למלחמת לבנון השנייה תקפו בזה אחר זה חברי הכנסת נתניהו, לימור לבנת וגדעון סער את ברק. נתניהו כינה את יו"ר העבודה חובבן, פזיז והרפתקן והאשים אותו כי הנסיגה שהוביל מלבנון היא שהביאה את חיזבאללה לגדר הגבול עם ישראל.

 

במפלגת העבודה לא בזבזו זמן ומקורביו של ברק הגיבו בחריפות להתקפות של אנשי הליכוד. שר הרווחה, יצחק הרצוג, כינה את ראשי הליכוד פתטיים: "בליכוד קוראים את הסקרים ומבינים שברק הוא הדמות הביטחונית המובילה היום בישראל. מה שהליכוד ונתניהו עושים זה דבר פתטי".

 

חבר הכנסת אופיר פינס אמר ל-ynet: "ביבי וחבריו מפחדים. הם משקשקים ועושים במכנסיים. בליכוד יודעים שהם מאבדים גובה. אני מציע להם לשנן ולהפנים את דבריו של סילבן שלום במסיבת העיתונאים. ביבי נכנס להיסטריה וללחץ. הוא מקדים את הפריימריז ל-14 באוגוסט. טוב שהוא לא הקדים את הפריימריז למחר. נתניהו יודע שעד ה-14 באוגוסט ברק יעבור אותו בסקרים. המתקפה הזו היא תוצאה של ספין והיא משדרת לחץ והיסטריה. אני מציע לביבי לשתות הרבה מים קרים. זו התרופה המומלצת לו. מים קרים עם קרח".

 

בליכוד סימנו את ברק כמטרה המרכזית וכן את מפלגת העבודה. הם מעריכים שקדימה לא תהווה איום על הליכוד בבחירות הקרובות. ההערכה בקרב בכירי הליכוד היא שקדימה צפויה להתפרק לקראת הבחירות הקרובות, ועל כן הקרב הגדול יהיה בין נתניהו לבין ברק. גם בעבודה מאמינים שקדימה כנראה לא תהווה את הצרה הגדולה ביותר מבחינה אלקטוראלית. ברק ואנשיו מעריכים שיצליחו למשוך ולהחזיר מצביעי קדימה רבים לעבודה, במיוחד את אלה שנטשו אותה בגלל עמיר פרץ בבחירות הקודמות, ובגלל נטישתו של שמעון פרס.

 

עם זאת, יצוין כי לא בעבודה ולא בליכוד יודעים בברור מתי יהיו הבחירות הכלליות. בשתי המפלגות מעריכים כי בכל מקרה לאחר פרסום הדו"ח הסופי של ועדת וינוגרד יהיו זעזועים במערכת הפוליטית, שלהם יש להיערך.

 

בקדימה שוב מדברים על פילוג

בינתיים, בקדימה נשמעים קולות של פילוג. גורמים במפלגה טוענים כי סבב התיקים האחרון הותיר חברי כנסת ממורמרים. גורמים בסיעה אמרו בימים האחרונים ל-ynet כי לאחרונה התנהלו שיחות בין שישה-שבעה חברי כנסת לפחות ששקלו את צעדיהם ובחנו באופן תיאורטי את האפשרות להוביל מהלך של פילוג שליש של מסיעת קדימה בכנסת ולנהל משא ומתן קואליציוני מול אהוד אולמרט.

 

השמות המוזכרים בשיחות בתוך קדימה הם של חברי הכנסת מגלי והבה, אלי אפללו, מרינה סולודקין, זאב אלקין, אביגדור יצחקי ומיכאל נודלמן.

 

כבר בעבר היו קולות של כעס בסיעת קדימה על ראש הממשלה ואיומים שונים שבסופו של דבר לא יצאו אל הפועל. לא מן הנמנע כי גם הפעם חברי הכנסת הממורמרים מדברים בינם לבין עצמם, אולם הם לא יעשו דבר מלבד למתוח ביקורת, מי בקול רם ומי בחדרי חדרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינס. ביבי עושה במכנסיים
צילום: ניב קלדרון
הרצוג. בליכוד מבינים את הסקרים
צילום: לירון אלמוג
נתניהו. תקף והותקף
צילום: ירון ברנר
מומלצים