שתף קטע נבחר

בצל החקירה: אביגדור קלנר פורש מפולאר השקעות

כחודש לאחר שהודיע על השעייתו מתפקידיו בחברת פולאר השקעות לאחר שנעצר ונחקר בגין חשד לשימוש במידע פנים, מתכוון קלנר לפתח עסקים עצמאיים בארץ ובחו"ל; במקביל, ימשיך לשמש כיו"ר קבוצת אורדן תעשיות

כחודש לאחר שהישעה עצמו מתפקידיו בפולאר השקעות (ראה מסגרת), אביגדור קלנר פורש מהחברה. בהודעה  שמסר הבוקר לתקשורת, מתעלם קלנר מחשדות המיוחסות לו ומציין כי הפרישה היא על רקע תוכניותיו האישיות לפתח עסקים עצמאיים בארץ ובחו"ל.

 

לדבריו, "אין זה סוד כי מזה זמן אני מתכנן לצאת לדרך עסקית חדשה הקשורה לפיתוח עצמאי של מיזמים רחבי היקף בארץ ובחו"ל (לרבות בתחום הנדל"ן). כניסתו של זיל פלדמן לפולאר, תוך כוונה למקד אותה במגזר הנדל"ן, האיצו תוכניות אלו".

 

בהתייחסו לחשדות המיוחסות לו, ציין קלנר, כי "החקירה שאליה נקלעתי, בגלל נסיבות שאני מנוע לפרט, הגיעה בעיתוי לא נוח, אך מאחר ואני מאמין בלב שלם בחפותי, אינני מתכוון לדחות או לעכב את תוכניותיי לצאת לדרך חדשה במועד הנכון והמתאים לי".

 

למרות הפרישה מבת טיפוחיו - פולאר השקעות, ציין קלנר כי ימשיך לשמש כיו"ר קבוצת אורדן תעשיות הנסחרת בבורסה בתל אביב.

 

שימוש במידע פנים

הודעת הפרישה של קלנר מגיעה כחודש שנעצר ונחקר קלנר בחשד לשימוש במידע פנים ושורה של עבירות חמורות שביצע, לכאורה, במניות חברות הנסחרות בבורסה בת"א ובבורסת ה-AIM בלונדון. פרטי העבירות: שימוש במידע פנים, תרמית בקשר לניירות ערך, קבלת דבר במרמה ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

 

קלנר, ששימש כיו"ר ומנכ"ל חברת פולאר השקעות וכיו"ר אורדן תעשיות, נחשד שמסר מידע פנים לאיש העסקים קובי בן-גור, לשעבר יו"ר פלאפון ואחד החשודים המרכזיים בפרשת השחיתות ברשות המיסים.

 

מהחקירה עולה, כי לפי המידע שקיבל רכש ומכר בן-גור מניות בחברות בורסאיות שבקבוצת שרם-פודים-קלנר: פולאר השקעות, פולאר נדל"ן בינלאומי, פולאר תקשורת וטליט הנסחרת בלונדון.

 

על פי החשדות, בפולאר השקעות הועבר מידע על המגעים למכירת השליטה לאיש העסקים האמריקאי ז'יל פלדמן; בפולאר נדל"ן החשד הוא כי נמסר מידע לקראת רכישת נכסים בחו"ל, ובטליט החשד הוא כי הועבר מידע לקראת מכירת השליטה מידי שרם-פודים-קלנר לקבוצה בראשות המנכ"ל עוזי כץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אביגדור קלנר, יו"ר פולאר השקעות ואורדן תעשיות
מומלצים