שתף קטע נבחר

בקשת החנינה לבלומנטל - לטיפולו של פרס

לאחר המלצתו של שר המשפטים לבטל את תקופת המאסר שנגזרה על חברת הכנסת לשעבר, העבירה הנשיאה בפועל דליה איציק את הטיפול בנושא אל הנשיא הנכנס

הנשיאה בפועל, דליה איציק, הודיעה היום (ה') כי לא תכריע בעניין בקשת החנינה שהגישה חברת הכנסת לשעבר, נעמי בלומנטל, אלא תעביר את ההחלטה בנושא לנשיא הנבחר, שמעון פרס. בשבוע הבא, ביום ראשון, ייכנס פרס לתפקידו לאחר שיושבע בכנסת בטקס חגיגי.

 

אמש המליץ שר המשפטים, דניאל פרידמן, לבטל את תקופת המאסר בפועל שנגזרה על בלומנטל. בית המשפט, כזכור, גזר על בלומנטל שמונה חודשי מאסר בפועל לאחר שהורשעה במתן שוחד בפרשת ה"סיטי טאואר". חודשיים מתוך שמונת חודשי המאסר בפועל יומרו למאסר על-תנאי, ואילו את ששת חודשי המאסר בפועל תרצה בעבודות שירות.

 

"סבורה אני כי אופיה של סמכות החנינה, כבוד התפקיד והמשימה המוטלת על הנשיא, מחייבים הפעלת שיקול דעת מעמיק ועומדים ביסוד החלטתי להימנע מלהפעיל את סמכותי כאמור, בעת הזו", נימקה איציק את החלטתה במכתב אל פרס. "נותרו עוד כיומיים עד למועד השבעתך לתפקיד הרם אליו נבחרת. שימוש בסמכותי בעיתוי זה עלול לשאת פנים שלא כהלכה, שמא יראו זאת כמעשה חפוז שיפגע הן במוסד הנשיאות והן במבקשת החנינה עצמה".

 

בהודעה שפורסמה אמש מטעם שר המשפטים, נכתב: "באשר לטענה שעלולה להישמע שהגב' נעמי בלומנטל זכתה ביתרון מחמת היותה אשת ציבור שמילאה תפקידים ציבוריים, ראוי להבהיר שלא כך הדבר. ההמלצה מושתתת על שיקולים ענייניים בלבד. בקשות החנינה המגיעות לשר הן כמעט ללא יוצא מן הכלל בקשות של אנשים אשר כלי התקשורת לא מגלים בהם עניין ושהציבור לא שמע את שמם ואיננו יודע מי הם. במקרים אחדים המליץ השר על הקלה בעונש במידה שאינה נופלת, ופעמים אף עולה, על זו שניתנה לגב' נעמי בלומנטל".

 

לפני חודשיים הגישו ילדיה של בלומנטל בקשת חנינה לדליה איציק. בבקשת החנינה כתבו: "אמא נענשה די. כמה אדם יכול עוד לסבול?! אמא מצויה בפתחה של שנת האבל, עומד מולה הקשה מנשוא - החיים בלי בן-זוגה וחברה לחיים, אהבתה הגדולה מזה כארבעים שנה. לפני מספר ימים איבדנו את אבא שלנו - דמות כה חמה, חזקה, דומיננטית ואהובה. נשארנו עם אמא, שהיא כעת גזע משפחתנו. אפילו המחשבה שאמא תישלח לכלא היא בלתי נתפסת עבורנו". כעת, כאמור, עובר הנושא לטיפול של הנשיא הנכנס, שמעון פרס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
נעמי בלומנטל
צילום: ניב קלדרון
מומלצים