שתף קטע נבחר

מהשיקום ועד בלומנטל: מה מצפה לפרס בבית הנשיא?

על שולחנו של הנשיא שמעון פרס מונחת בקשת החנינה של נעמי בלומנטל, אולם משימתו העיקרית תהיה שיקום תדמית בית הנשיא שנפגעה קשות בעידן קצב

אחרי 45 שנה בהן עשה שמעון פרס את דרכו למשכן הכנסת, הוא יעשה מחר (יום ב') לראשונה את הדרך לבית הנשיא בשכונת רחביה בירושלים, הפעם כנשיא המדינה. כבר בתשע בבוקר יגיע פרס לביתו החדש, ושעתיים מאוחר יותר יפגוש כמיטב המסורת את כל עובדי המשכן באולם מקבלי הפנים.

 

בין השעות 12:30-17:00 ייפגש הנשיא פרס עם אורחים שיגיעו למשכן ויחל בעבודה השוטפת. בשעה 18:00 מתוכנן הנשיא להשתתף בטקס לזכרו של זאב ז'בוטינסקי בהר הרצל, שם יניח הנשיא זר פרחים ויישא דברים.

 

במישור הפחות חגיגי מונחות על שולחנו של הנשיא החדש מספר סוגיות בוערות, ובראשן שקילת מתן החנינה לחברת הכנסת לשעבר נעמי בלומנטל. כפי שפורסם כאן בשבוע שעבר, המליץ שר המשפטים פרופ' דניאל פרידמן, על מתן חנינה לבלומנטל.

 

הנשיאה בפועל לשעבר, דליה איציק, הביעה נכונות לקבל את ההמלצה, שהגיעה גם מגורמים אחרים, אולם החליטה להניח את הדברים לפתחו של הנשיא הנכנס פרס מחשש לביקורת ציבורית. ככל הנראה, ישיב פרס על הבקשה בחיוב ויחון את בלומנטל.

 

סוגיה לא פחות בוערת היא כמובן שיקום תדמיתו של מוסד הנשיאות שנפגעה קשות בעקבות פרשת הנשיא לשעבר, משה קצב. אגב, עניינו של קצב יידון ביום שלישי השבוע בפני הרכב מורחב של חמישה שופטים בבג"צ, בראשו תשב נשיאת בית המשפט העליון, דורית בייניש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית הנשיא. הפעם פרס יגיע כבעל הבית
צילום: יואב גלאי
מומלצים