שתף קטע נבחר

קסטרו: ארה"ב מנצלת הטרור להצדיק מעשיה

שליט קסטרו הקשיש אולי חולה, אבל עובדה זו לא מנעה ממנו להשתלח שוב באויבו הגדול, נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש. במאמר שפרסם בעיתון קובני, קבע כי ארה"ב יכולה למנוע "כל אירוע טרור" על אדמתה, אלא אם היא זקוקה לו "כדי להנחית מהלומה ולהצדיק את המלחמה שהכריזה על התרבות, הדת, הכלכלה והעצמאות של עמים אחרים"

שליט קובה הקשיש, פידל קסטרו, טען היום (א') כי וושינגטון נכשלת במכוון במניעת התקפות טרור על אדמת ארצות הברית כדי להצדיק את מלחמתה בטרור.

 

במאמר האחרון שפרסם, כחלק מסדרת מאמרים פרי עטו שהתפרסמו ב"חובנטוד רבלדה", עיתון הנוער של המפלגה הקומוניסטית בקובה, תקף קסטרו את דבריו של השר האמריקני לביטחון פנים, מייקל צ'רטוף שטען בשבוע שעבר כי ארה"ב ניצבת בפני איום גובר של התקפות טרור הקיץ.

 

"ממשלת ארה"ב רואה ושומעת הכל - בין אם באמצעים חוקיים ובין אם לאו", כתב קסטרו. "הם יכולים למנוע כל התקפת טרור על אדמתם ונגד עמם, אלא אם יש צורך אימפריאליסטי להנחית מהלומה, כדי שיוכלו להמשיך עם המצב הקיים ולהצדיק את המלחמה הברוטלית שהם הכריזו על התרבות, הדת, הכלכלה והעצמאות של עמים אחרים", הוסיף.

 

התקפתו של קסטרו הופיעה בסופו של המאמר "בוש, בריאות וחינוך", שבו קסטרו טען שאזרחי קובה נהנים מטיפול טוב יותר מאשר עמיתיהם בארה"ב, וכי רופאי ארצו הענייה עשו יותר למען האזור מאשר ארה"ב. המאמר מתח ביקורת על נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, על שטען כי ארה"ב סיפקה טיפול רפואי איכותי לתושבי אמריקה הלטינית.

 

"בקובה, שם טיפול רפואי אינו מוצר צריכה, אנחנו עושים דברים שעליהם בוש אפילו לא יכול לחלום", כתב קסטרו. הוא טען כי הסיפור על הספינה האמריקנית USNS-comfort, ספינת חיל הים המאוישת במאות רופאים אמריקנים ואחיות, שנשלחה לטפל בעניי מרכז אמריקה, אינו אלא שקר. "בוש יודע שהוא משקר, ושהבדותות הללו אינן משכנעות, אך לא אכפת לו", הוסיף קסטרו וכתב. "הוא משוכנע שאם יחזור על הבדותות הללו אלפי פעמים - יאמינו לו בסוף". לדברי קסטרו, "בוש מגלה שהוא לא יכול להתמודד מול קובה בכל הקשור לשירותים חיוניים, כגון שירותי בריאות וחינוך".

 

השליט הקשיש, שמתאושש במקום לא ידוע מניתוח שעבר במערכת העיכול, לא נראה בציבור מאז שהודיע ב-31 ביולי אשתקד כי הוא נאלץ להתאשפז ולעבור ניתוח בבטנו, והעביר את סמכויות השלטון לאחיו הצעיר, שר ההגנה, ראול קסטרו. מזה שבועות מפרסם העיתון הקובני את מאמריו של קסטרו, תחת הכותרת "הרהורים של המפקד העליון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קסטרו. בוש משקר
צילום: איי פי
מומלצים