שתף קטע נבחר

19 דקות במינוס 1.8 מעלות, בבגד ים ומשקפת

לואיס גורדון פיו עשה אתמול (א') את הבלתי ייאמן, כאשר זינק לתוך מימי הקוטב הצפוני הקפואים, ושחה למרחק של קילומטר אחד לאורך שבר בקרחונים.

 

פיו, פרקליט בריטי ופעיל סביבתי, ביצע את השחייה הבלתי אפשרית בתוך טמפרטורה של מינוס 1.8 מעלות צלזיוס, כשלעורו בגד ים "ספידו", משקפת וכובע רחצה. על פי הערכות, מדובר במים הקרים ביותר שבהם שחה אי פעם אדם. אילו היו המים קרים במעלה אחת, גם דובי קוטב לא היו מסוגלים לשחות בהם.


פיו שוחה בקוטב הצפוני, אתמול. היה קרוב לשבירה כמה פעמים (צילום: AP) 

 

פיו בילה כ-19 דקות בתוך מי הקרחונים הקפואים. העיתון הבריטי "הטיימס" דיווח כי לפני עשר שנים, השחייה לא היתה אפשרית, מאחר שהאזור היה אז קפוא לחלוטין, גם בחודשי הקיץ. לאחר מכן, הודה פיו בן ה-37 כי הקור הסב לו כאב בלתי נסבל, והוא היה קרוב לשבירה כמה פעמים.

 

הוא נכנס למימי הקוטב בשעה 2:00 לפנות בוקר, ויצא מהמים כעבור 18 דקות ו-50 שניות, על סף עילפון אך נלהב. "המים היו שחורים לגמרי", סיפר פיו ל"טיימס". "זה היה כמעט כמו לקפוץ לתוך חור שחור. זה היה מפחיד, הכאב היה מיידי והרגשתי כאילו גופי עולה באש. סבלתי נורא מהרגע הראשון, וכמעט נשברתי כמה פעמים. אין ספק, זה היה המשחה הקשה ביותר שעברתי מעודי".

 

בשל מליחותם, נקודת הקיפאון של מי ים היא נמוכה יותר מאשר זו של מים מתוקים. ואולם, מליחותם של מימי הקוטב הצפוני היא נמוכה, והמים היו קרובים מאוד לנקודת הקיפאון. מרבית בני התמותה לא היו שורדים את המשחה, מאחר שהקור העז היה משתק את שריריהם והם היו עלולים לטבוע. ואולם פיו סיפר כי התאמן בהעלאת הטמפרטורה של ליבת גופו, והתרכז בדופק שלו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיו במימי הקוטב. כמו לשחות בחור שחור
צילום: איי פי
מומלצים