שתף קטע נבחר

עיריית י-ם תקים פארק ענק בעמק רפאים

הוועדה המקומית צפויה לאשר היום תוכנית להקמת פארק של 5,500 דונם בין מפגש הנחלים שורק-רפאים במערב, ועד למתחם הספורט במלחה במזרח

הוועדה המקומית בירושלים צפויה לאשר היום (ב') תוכנית להקמת פארק מטרופוליני ענק בשטח של 5,500 דונם באזור עמק רפאים שבמערב העיר.

 

הפארק עתיד להשתרע ממפגש הנחלים שורק-רפאים במערב, ועד למתחם הספורט במלחה במזרח, ולהכיל גם את גן החיות התנכ"י ואת מסילת הרכבת של העיר.

 

כמו כן יכלול הפארק שטחי יער, שטחי ספורט ונופש, דרכים נופיות ושבילי אופניים, שימור אתרי עתיקות ומעיינות טבעיים. לפי התוכנית, לפחות 90% מהשטח יישאר טבעי ורק 10% יוקצו לצורך הקמת תחנות מידע, בתי אוכל ועוד.

 

יצוין כי מדובר בשלבי תכנון מקדמיים. אם תאושר התוכנית, היא תובא לדיון ואישור בוועדה המחוזית ואם לא תיתקל בהתנגדויות, העבודות במתחם צפויות להתחיל רק בסוף השנה ולהימשך שנתיים-שלוש.

 

הקמת הפארק נועדה להרחיב את השטחים הירוקים בעיר. תוכנית האב של ראש העירייה, אורי לופוליאנסקי, היא שהשטחים הירוקים בירושלים יגיעו לשטח הגדול יותר משטחה של העיר תל-אביב. בינתיים גדול הפארק המתוכנן גם מפארק הירקון 3,500 מ"ר וגם מכל שטחה של גבעתיים.

 

גורמים בתחום מעריכים כי התוכנית צפויה להביא לעלייה של 20%-10% במחירי הדירות הסמוכות לפארק במיוחד בשכונות גילה ומלחה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמק נחל רפאים
צילום: גילי סופר
מומלצים