שתף קטע נבחר

האוונגליסטים בארה"ב: אחמדי-נג'אד הוא היטלר

בעצרת לכבוד ישראל קראו הנוצרים האוונגליסטים לעצור את נשיא איראן: "אם הוא רק יוכל הוא ישתמש בפצצה להשמיד את מדינת ישראל. לכן על ארה"ב לתקוף את איראן מייד". בנוסף קראו הנוצרים להעביר את שגרירות ארה"ב בישראל לירושלים, כאות תמיכה

אלפי נוצרים אוונגליסטים תומכי ישראל מכל רחבי ארצות-הברית, הגיעו הערב (ד') למשרדי נציגיהם בקונגרס, בדרישה לפעול נגד איראן ולהגביר את התמיכה בישראל. הנוצרים הזהירו את חברי הקונגרס, שאם לא יתמכו בישראל, הם לא יעזרו להם להיבחר לקדנציה נוספת.

 

במקביל, קיימו הנוצרים האוונגליסטים אירוע לכבוד ישראל, בו קראו הדוברים לממשל האמריקני לתקוף את איראן ולמנוע ממנה להשיג נשק גרעיני.

 

הכומר ג'ון הייגי, העומד בראש השדולה הנוצרית, אמר בנאומו: "העולם הנוצרי שתק במלחמת העולם השנייה ואיפשר את רצח העם היהודי. הפעם אנחנו לא נשתוק. הנוצרים לא ישתקו. הענק של 50 מיליון אוונגליסטים התעורר. אנחנו כאן לתמיד ביחד אתכם. לא נשתוק יותר. אחמדי-נג'אד הוא היטלר - אל תטעו. הוא לא יכנע לשום אולטימטום של הקהילה הבינלאומית. אם הוא רק יוכל הוא ישתמש בפצצה להשמיד את מדינת ישראל. צריך לעצור אותו. לכן על ארה"ב לתקוף את איראן מייד".

 

ניוט גינגריץ, יו"ר בית הנבחרים לשעבר השוקל לרוץ למועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות, אמר באותו אירוע: "אם הנשיא בוש רוצה לשגר מסר לחמאס, הוא צריך להעביר את השגרירות לירושלים כבר מחר בבוקר. אנחנו לא אומרים לעצמנו את האמת. אין תהליך שלום. יש תהליך של כניעה. נחלנו הפסדים בעזה ובדרום לבנון".

 

גינגריץ אמר שהמפגש הבינלאומי שעליו מדבר הנשיא בוש הוא חזרה לפייסנות של צ'מברליין כלפי היטלר בהסכם מינכן ב-1938. "הפיסגה שמדברים עליה זה חזרה למינכן. אנחנו במלחמה עם כוחות שרוצים להשמידנו ולכן אין ברירה. או להיכנע או להביס אותם. אין דרך ביניים של פיוס. האירופים ואנשים במחלקת המדינה חושבים שכל מה שקורה על פני כדור הארץ זה בגלל ישראל".

 

גארי באואר, שהתמודד על מועמדות הרפובליקנים לנשיאות בשנת 2000, אמר לצירי הכינוס האוונגליסטי: "אתם הסיוט הגדול ביותר של אחמדי-נג'אד, החמאס וחיזבאללה, כי אתם תומכים בישראל. קוראים לכם להחזיר שטחים. אנחנו אומרים לכם, אל תחזירו אפילו אינטש אחד".

 

נאומיהם של יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו, ושל שגריר ישראל באו"ם לשעבר, דורי גולד, הועברו בווידאו. שגריר ישראל בארה"ב, סלי מרידור, שמודע להשפעת השדולה הנוצרית על ממשל בוש, העביר לבאי הכינוס מסר ברור בנושא איראן והגרעין. "צריך לסיים את הסיוט הזה. חייבים לעצור את הטירוף. צריך להבהיר לאיראנים שכל האופציות נמצאות על השולחן ושבשום מקרה הם לא יורשו להחזיק בנשק גרעיני", הוא אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
נוצרים ידידי ישראל. ארכיון
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים