שתף קטע נבחר

"דליה איציק מחסלת איתי חשבונות"

ח"כ זאב אלקין (קדימה) טוען כי עמיתתו למפלגה, יו"ר הכנסת דליה איציק, מתנכלת לו משום שלא תמך בשמעון פרס לנשיאות. לדבריו, מסיבה זו הדיחה אותו מתפקיד יו"ר אגודת הידידות הפרלמנטרית ישראל-רוסיה, והוא שוקל להתלונן נגדה לוועדת האתיקה. לשכת איציק: "היו"ר אינה נוהגת להתווכח עם ח"כים באמצעות התקשורת"

בקע נוסף במפלגת השלטון? ח"כ זאב אלקין (קדימה) זועם ומתהלך במסדרונות הכנסת עם בטן מלאה על חברתו למפלגה, יו"ר הכנסת דליה איציק. "אם יתברר לי שהיא הדיחה אותי מתפקידי כיו"ר אגודת הידידות הפרלמנטרית ישראל-רוסיה, אתלונן נגדה בוועדת האתיקה של הכנסת", אמר היום (ה') אלקין ל-ynet. לדבריו, איציק מתנכלת לו מפני שלא תמך בשמעון פרס כמועמד מפלגתם לכהונת הנשיא.

 

"כשהכנסת החדשה נבחרה, ביקשתי לשמש יו"ר אגודת הידידות הפרלמנטרית בין ישראל לרוסיה", אומר אלקין. "ביולי 2006 איציק מינתה אותי לתפקיד. אחרי חודש היא מינתה לצדי גם את ח"כ יורי שטרן ז"ל, ששימש בתפקיד עד שנפטר. מאז שיורי נפטר אני משמש יו"ר יחיד של אגודת הידידות.

 

"במהלך השנה הזו פעלתי מול הפרלמנט הרוסי, שיתפנו פעולה ויזמנו תוכניות. אחרי שפרס נבחר לנשיא הגיעה אלי שמועה שאיציק שוקלת להדיח אותי, ולמנות לתפקיד את ח"כ רוברט אילטוב מישראל ביתנו, כנקמה על כך שתמכתי בראובן ריבלין לנשיאות. מכיוון שזה לא היה רשמי, לא התעסקתי בנושא.

 

"לפני כמה ימים ראיתי הודעה באתרי אינטרנט רוסיים, שעל פיהן אילטוב מונה לתפקיד. פניתי לאגף לקשרי חוץ בכנסת, ושאלתי האם ח"כ אילטוב יהיה נציג משותף עמי, או שהוא מחליף אותי בתפקידי. באגף לקשרי חוץ אמרו לי: 'רד מאיתנו, זה נושא אישי של יושבת הראש. תפנה ישירות אליה'".

 

ח"כ אלקין לא ויתר. "פניתי אליה במכתב רשמי ב-10 ביולי וביקשתי תשובות. מאז לא קיבלתי אף תשובה - לא בכתב ולא בעל-פה. אני פונה מדי יום ללשכתהּ של איציק, ולצערי אני לא מקבל תשובות. אם איציק לא תענה לי עד יום שני - אגיש תלונה לוועדת האתיקה, על כך שהיא מתעלמת מפנייתי. בנוסף, אם יתברר שהיא הדיחה אותי, אפנה גם כן לוועדת האתיקה, ואטען שאיציק מתנכלת לי על רקע פוליטי, כי לא תמכתי בפרס בבחירות לנשיאות".

 

יועץ התקשורת של איציק מסר בתגובה: "יושבת ראש הכנסת אינה נוהגת להתווכח עם חברי כנסת באמצעות התקשורת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בטן מלאה. אלקין
לא מתווכחת בפומבי. איציק
צילום: דודי ועקנין
מומלצים