שתף קטע נבחר

מרציאנו צפוי לפרוש מראשות סיעת העבודה

מקורביו של מרציאנו מספרים כי בכוונתו להפוך לאופוזיציה חריפה ליושב ראש העבודה ברק לאחר פרישתו: "יורם מחכה לנאומים של ברק בכנסת כדי לצעוק לו קריאות ביניים". ברק מעוניין להחליפו באופיר פינס, אך זה עדיין לא השיב לבקשתו. מועמדות נוספות לתפקיד יו"ר הסיעה: קולט אביטל ואורית נוקד

יו"ר סיעת העבודה, ח"כ יורם מרציאנו, צפוי להודיע בימים הקרובים על פרישתו מראשות הסיעה. מקורביו אומרים הערב (יום ג') כי אם כך אכן יקרה - הוא צפוי להפוך לאופוזיציה פנימית חריפה ליושב ראש המפלגה, שר הביטחון אהוד ברק, ובכוונתו לנגח אותו בפומבי, לרבות במליאת הכנסת.

 

"מרציאנו מחכה כבר לנאומים של ברק בכנסת, כדי לצעוק לו קריאות ביניים מהספספלים האחוריים. ברק צפוי להיתקל באופוזיציה חריפה מאוד מבית, משום שההתנהלות שלו מגעילה", טענו המקורבים.

 

בשבועות האחרונים ניסו אנשיו של ברק לשכנע את מרציאנו להתפטר מתפקידו, אולם סירבו להוביל מהלך להדחתו. מרציאנו עצמו סירב להתפטר עד כה, אך הודיע כי הוא שוקל את צעדיו. בינתיים, ברק ואנשיו ביצעו מהלכים שנועדו לפגוע בכבודו של יו"ר הסיעה.

 

כך, למשל, החליט יו"ר מטה המפלגה, עו"ד אלדד יניב, שנחשב ליד ימינו של ברק, שלא להזמין את מרציאנו לישיבת שרי העבודה המתקיימת מידי יום חמישי בבית המפלגה בתל אביב. במקומו, הוחלט להזמין את יו"ר ההסתדרות, עופר עיני. מרציאנו נפגע מכך שלא הוזמן, אולם הבין את המסר והבין שמנסים להחליפו. 

 

בהזדמנות אחרת, נעדר מרציאנו מהכנסת מסיבות אישיות, והודיע לתקשורת כי ישיבת סיעת העבודה לא תתקיים. ברק ואנשיו החליטו אחרת: הם מינו את ח"כ איתן כבל לממלא את מקומו של מרציאנו, וכינסו ישיבה. "מרציאנו לא מתאים להיות יושב ראש סיעה", אמר גורם בסביבתו הקרובה של ברק. "יושב ראש סיעה זה תפקיד חשוב, והוא צריך להחזיק את חברי הכנסת במושכות. מרציאנו פשוט לא מתאים למלא את התפקיד הזה".

 

ברק מעוניין שח"כ אופיר פינס יחליף את מרציאנו, אולם פינס, המשמש כיו"ר ועדת הפנים, טרם השיב בחיוב. פינס מתלבט אם לוותר על ראשות הוועדה, מכיוון שהוא מעוניין להוביל כמה מהלכים לאומיים, בעיקר בתחום איכות הסביבה. בעבודה מציינים כי אם פינס לא יענה לפניית ברק, קולט אביטל ואורית נוקד נחשבות למועמדות לתפקיד. ח"כ אפרים סנה, ששימש בעבר בתפקיד הודיע כי הוא לא מעוניין לחזור לתפקיד.

 

בתוך כך, טוענים בכירים בעבודה כי יו"ר המפלגה לשעבר, ח"כ עמיר פרץ, "מכין הפתעות" לברק. פרץ נעלם בשבועות האחרונים מעיני התקשורת והחליט להוריד פרופיל ולשמור על שקט. אלא שמקורביו מספרים כי מדובר ב"שקט שלפני הסערה. עמיר מכין לאהוד ברק תרגיל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרציאנו. אופוזיציה חריפה
צילום: גיל יוחנן
ברק. "התנהלות מגעילה"
צילום: דודי ועקנין
פינס. לא החליט
צילום: עידו ארז
צילום: גיל יוחנן
פרץ. מכין תרגיל?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים