שתף קטע נבחר

"אתבע את עיריית חדרה על גירוש הפליטים"

מעסיקם של הפליטים מסודן שסולקו אתמול על ידי עיריית חדרה, טוען כי הם שהו במקום באופן חוקי, ומאיים בתביעה: "הפליטים עובדים ברישיון ומקבלים את כל הנחוץ להם. הם סיפרו שעובדי העירייה העלו אותם לאוטובוסים באיומי נשק". ראש העיר בתגובה: "הם חיו בתת תנאים. לא ניתן שיהיו בעיר עבדים"

שעות אחדות לאחר שראש עיריית חדרה הכריז כי העיר היא לא "פח הזבל של המדינה" וסילק את הפליטים הסודנים ששהו בשטחה, מאיים מעסיקם של הפליטים לתבוע את העירייה. "הסודנים שפונו הלילה מחדרה שוהים באורח חוקי בעיר ועל פי החלטת בית המשפט", אמר מעסיקם, בעוד ראש העיר הגיב: "השתמשו בסודנים וניצלו אותם - הם חיו שם בתת תנאים".

 

כזכור, אתמול בלילה פינתה עיריית חדרה 20 פליטים סודנים אשר שהו בפרדס בפאתי העיר בטענה כי הם פלשו לשם באופן לא חוקי. אולם, כעת מתברר כי מדובר בפליטים אשר בעבר ישבו בכלא ולפי החלטת בית המשפט שוחררו על מנת לעבוד בפרדס. מעסיקם, עזרא צדוק, אמר ל-ynet כי "מדובר בפליטים ששוהים בארץ כחוק על פי החלטה של בית משפט. הם עושים את מלאכתם על הצד הטוב ביותר. הם התאקלמו בעבודה, יש להם ביטוחי בריאות ואנחנו דואגים לכל מחסורם".

 

צדוק אומר כי הוא הופתע מכך שהעירייה החליטה לפנותם ועוד בשעת לילה מאוחרת. "הם נמצאים פה על פי דין, באורח חוקי. לאחר פינויים הם סיפרו לי שעובדי העירייה הגיעו ותוך איומים בנשק העלו אותם לתוך אוטובוס. ראש העיר החליט לקחת את החוק לידיים".

 

בתגובה אומר ראש עיריית חדרה, חיים אביטן: "הם חיו בתנאים תת-אנושיים, חיו במכלאות. הם מתגוררים במכולות. אני לא אתן שבשנת 2007 יהיו עבדים בחדרה. יש אנשים שעושים הון על גביהם, משתמשים באנשים מסכנים ומנצלים אותם. אם הם צריכים עובדים, אז שיעסיקו עולים חדשים ומובטלים. בנוסף לכך כל המבנים שהוצבו שם הם אינם חוקיים. ביום ראשון מתכוונת העירייה להוציא צו הריסה נגד כל המכולות".

 

אולם, צדוק טוען כי "אחרי הפליטים האלה יש מעקב של משרד התעשייה והמסחר ושל ארגוני זכויות אדם אשר בודקים אותם. הם מקבלים תנאים טובים. מה שהעירייה עשתה, וראש העיר בראשה, זה עבירה על החוק. הם נכנסו לשטח פרטי ללא אישור וגירשו את העובדים. אנחנו לא מוכנים לוותר - אנחנו מתכוונים לתבוע אותם".

 

הפליטים, אשר הובאו באוטובוס של העירייה לגן הפעמון בירושלים, הגיעו בינתיים לתל אביב שם מנסים לדאוג להם לאכסניה עד שיימצא להם מקום מגורים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פליטים מסודן. "גורשו באיומי נשק"
צילום: איי אף פי
"ראש העיר לקח את החוק לידיים"
צילום: חיים צח
מומלצים