שתף קטע נבחר

מחקר קבע: ברית מילה לא מפחיתה מהסיפוק המיני

בניגוד למה שמקובל היה לחשוב עד היום, קובעים חוקרים קנדיים כי גברים שלא נימולו אינם חשים סיפוק מיני גבוה יותר מגברים נימולים

מחקרים שנערכו לאחרונה כבר הראו כי ברית מילה מפחיתה את שיעור ההדבקה באיידס, מה שהוביל להמלצות מילה ברחבי העולם ובמיוחד באפריקה. עתה סותר מחקר חדש מיתוס שכיח: חוקרים קנדיים קובעים כי ברית מילה אינה מפחיתה מהגירוי המיני אצל גברים.

 

במחקר שפורסם באחרונה בגליון האחרון של כתב העת Sexual Medicine, בדקו החוקרים מאוניברסיטת מקגיל במונטריאול קבוצה של 40 גברים, מחציתם נימולו. באמצעות חיישני תחושה, עקבו החוקרים אחר הגברים ובדקו שתי נקודות על הפין ועל הזרוע בזמן שהגברים צפו בסרט ארוטי.

 

החוקרים עשו שימוש במצלמה תרמית כדי למדוד את הסיפוק המיני של הגברים. החוקרים מצאו כי גברים נימולים חשו את אותה רמת רגישות למגע וכאב בזמנים שונים של המגע המיני, בהשוואה לגברים שלא נימולו. "האמונות הקדומות על הבדלים תחושתיים בין נימולים לאלה שאינם הם מיתוס", קבעו החוקרים.

 

מילה מונעת איידס

בשנת 2005 פורסם מחקר אשר הראה כי לגברים נימולים סבירות נמוכה בכ-70 אחוז להידבק באיידס, לעומת גברים לא נימולים, בעת קיום יחסי מין עם נשים נשאיות. המחקר שנערך באפריקה, כלל למעלה מ-3000 גברים לא נשאים, מחציתם היו נימולים והמחצית הנותרת היו גברים שלא נימולו.

 

הממצאים הראו כי על כל 10 גברים לא נימולים שנדבקו באיידס, מבין הנימולים נדבקו רק שלושה. התוצאות היו כה דרמטיות וחד משמעיות, עד כי הניסוי הופסק 9 חודשים לפני סיומו, בטענה כי הממצאים ברורים עד כדי כך שאין זה מוסרי להמשיך במחקר מבלי להזהיר את הנבדקים שאינם נימולים על הסיכון שעומד בפניהם.

 

במחקר אחר שנערך אשתקד על-ידי חוקרי אוניברסיטת ג'ון הופקינס בארה"ב נבדקו 12 אלף תושבים מהעיר רקאי שבאוגנדה. החוקרים מצאו כי גברים שנימולו ונדבקו בנגיף האיידס, היו בסיכון מופחת של 30 אחוז להדביק את בנות זוגם בנגיף. עוד נמצא כי ברית המילה מפחיתה את סיכון ההדבקה ממחלות מין אחרות כמו טריכומונס או וגינוזיס חיידקי, אך לא מפני עגבת, זיבה או כלמידיה.

 

החוקרים משערים כי סיכון ההדבקה המופחתת בקרב גברים נימולים, נעוץ במבנה העורלה. השכבה הפנימית של העורלה – היא המוקוזה, מכילה תאים הפגיעים לנגיף האיידס. אצל גברים שאינם נימולים, העורלה ארוכה יותר, ולכן קל לנגיף לשהות בשכבה הפנימית ולעבור הלאה.

 

החוקרים גם מעריכים שאצל גברים שלא נימולו, אורך העורלה פגיע יותר לחתכים זעירים המדממים בקלות, מה שעשוי אף הוא להעביר את נגיף ה-HIV מהגבר שלא נימול לבת זוגו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברית מילה. מי אמר שזה מפריע להנאה?
צילום: ישראל ברדוגו
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים