שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סרקוזי: המו"מ לא יתקדם בלי שחרור שליט
  בראיון לעיתון המצרי "אל-אהראם" אמר נשיא צרפת: " אין שום אפשרות להשיג התקדמות אמיתית בלי לשחרר את החייל הישראלי". הוא הוסיף כי בכוונתו להגן על זכות הפלסטינים למדינה ובמקביל לדאוג לביטחון ישראל

  מתווך חדש במזרח התיכון? נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, קורא לישראל לוותר על מדיניות ההתנחלויות ולפלסטינים לזנוח את הטרור ולשחרר את החייל החטוף, גלעד שליט. בראיון מיוחד שמתפרסם היום (ד') בעיתון המצרי "אל-אהראם", לקראת ביקורו של הנשיא חוסני מובארק בצרפת, אמר סרקוזי: "אגן בכל יכולתי על זכות הפלסטינים למדינתם ואגן בעצמי בכל הכוח על ביטחון ישראל".

   

  סרקוזי ניצל את ההזדמנות להחמיא לנשיא מובארק והגדיר אותו כשותף חשוב שלא ניתן להתעלם ממנו, בשל הניסיון והחוכמה שיש לו בסוגיות המזרח התיכון ואפריקה. "השותפות בין צרפת למצרים תסייע לחזק את רוח המתינות בין עמי האזור", אמר נשיא צרפת.

   

  כשנשאל סרקוזי לגבי מדיניותה של ארצו במזרח התיכון, הוא אמר: "צרפת, בתוך הסכמה עם בנות בריתה באירופה, תמשיך למלא את תפקיד המתווך ותגיש הצעות כדי להביא לפיתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני. המטרה, כפי שהדגישה אותה מועצת הביטחון של האו"ם כמה פעמים, היא 'שתי מדינות החיות זו לצד זו בשלום ובביטחון'. פירושו של דבר שכל אחד מן הצדדים יצטרך להכיר בזכותו של האחר. אסור שאף אחד מן הצדדים יתעלם מהעובדות היסוד: מצד אחד הטרור - שהאזרחים הישראלים הם הקורבן שלו – הוא סוגיה בלתי מתקבלת על הדעת. מצד שני – עם כבוש לעולם לא יוותר, ואין זה משנה כמה כאב הוא יסבול".

   

  בהמשך דבריו אמר נשיא צרפת כי "בכל מקרה, אין שום אפשרות להשיג התקדמות אמיתית במשא ומתן בלי לשחרר את החייל הישראלי שליט. צרפת הדגישה תמיד את נכונותה לארח שיחות מעמיקות סביב הסדר הקבע בין ישראל לפלסטינים. צרפת תמשיך במאמציה כדי להביא להעמקת האמון בין הצדדים, דבר שהוא המפתח להצלחת השיחות הללו".

   

  סרקוזי בירך על מינויו של ראש ממשלת בריטניה לשעבר, טוני בלייר, כשליח מיוחד של הקוורטט למזרח התיכון. "אני שמח על מינויו של בלייר כשליח. צרפת מסרה לו איחולי ההצלחה למשימה הקשה הזאת".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סרקוזי. המטרה שתי מדינות
  צילום: איי אף פי
  מומלצים