שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  גורמי שב"ס: הקטטה בכלא - בגלל שיקול מוטעה
  במהלך קטטה בכלא כרמל דקר אסיר יוצא חבר העמים אסיר ערבי ופצע אותו באורח בינוני-קשה. לאחר המקרה הוכנסו יתר האסירים באגף לתאיהם וכעבור שעתיים הם הוצאו לחצר. התוצאה היתה קשה: בקטטה המונית שהתפתחה נפצעו 24 אסירים

  הטעות הובילה לקטטה המונית: מקור בשירות בתי-הסוהר אמר היום (ד') ל-ynet כי שיקול דעת מוטעה של הנהלת כלא כרמל הביא השבוע לפריצת קטטה בין אסירים, במהלכה נפצעו 24 איש הכלואים במקום.

   

  הקטטה, שפרצה בין קבוצת אסירים ערבים לאסירים יוצאי חבר העמים, אירעה שעתיים לאחר שבמקום התפתחה קטטה בין אסיר ערבי לאסיר יוצא חבר העמים - במהלכה נפצע הערבי באורח בינוני-קשה. בעקבות המקרה הוכנסו האסירים לתאיהם. אך למרות החשש מהתפרצות מחודשת של האלימות במקום, החליטה הנהלת הכלא להוציא את האסירים מהתאים לחצר הכלא ומהר מאוד התפתחה תקרית אלימה בה היו מעורבים עשרות אסירים משתי הקבוצות.   

   

  בקטטה השנייה השתמשו האסירים בין היתר בדוקרנים. אסיר אחד נפצע באורח בינוני, שלושה אסירים פונו לבית החולים במצב קל-בינוני ו-20 נוספים קיבלו טיפול במרפאת הכלא לאחר שנפגעו באורח קל. סוהרים שהוזעקו לאגף, בו כלואים אסירים שנשפטו על עבירות סמים, הפרידו בין הניצים ושלחו שוב את האסירים שלא נפגעו לתאיהם.

   

  לדברי מקור בשב"ס, הרקע לשתי הקטטות הוא ככל הנראה פעילות ומאבק בנושא הסמים בין שתי הקבוצות בכלא. המקור אמר כי זו היתה טעות להוציא את האסירים מתאיהם לפני שנערכה בדיקה מקיפה על הנסיבות בגינן נפרצה הקטטה הראשונה. "תפקידנו בשב"ס הוא לשמור על שלומם של האסירים. במקרה הזה לא הצלחנו לשמור עליהם. רק בנס לא נפגעו סוהרים בקטטה כי זו היתה קטטה המונית".

   

  דובר השב"ס, סגן גונדר ירון זמיר, אמר כי בעקבות הקטטה נפתח תחקיר בנושא וממצאיו יוצגו ביום שני הקרוב. "השב"ס עורך חיפושים באופן קבוע ונתפסים ממצאים. עדיין אין ודאות שהקטטה השנייה קשורה לקטטה הראשונה. שנקבל את ממצאי התחקיר נפעל בהתאם", הוסיף הדובר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים