שתף קטע נבחר

ח"כ דוד רותם: מוכן לפוצץ את הכותל בשביל השלום

סגן יו"ר הכנסת דוד רותם, חבר במפלגתו של אביגדור ליברמן, אמר כי הוא מוכן לעשות כמעט הכל עבור השלום: "אם יכולתי להציל חייו של אדם אחד, הייתי מוכן להניח לבנת חבלה ליד הכותל ולפוצץ אותו". מאוחר יותר ניסה רותם למתן את דבריו והדגיש: "זו היתה מטאפורה"

סגן יושב ראש הכנסת, ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו), אמר כי הוא מוכן לעשות הכל למען השלום, ואפילו "לפוצץ את הכותל". את הדברים אמר רותם בראיון שהעניק היום (ה') לתכנית של יצחק פרנקנטל ברדיו "כל השלום".

 

ח"כ רותם, ששימש בעבר כיועץ המשפטי של מועצת יש"ע, נשאל כיצד הוא מסוגל לשבת בממשלה שמנהלת משא ומתן עם הפלסטינים בניגוד לעמדתו הפוליטית ולעמדת מפלגתו - "ישראל ביתנו". בתגובה לכך הוא אמר רותם, כי גם מי שנחשב איש ימין בישראל רוצה שלום וכי הוא אישית מוכן לעשות כמעט הכול בשביל השלום.

 

"אם יבטיחו לי שעל-ידי כך אני מציל חייו של אדם אחד, אני מוכן להניח לבנת חבלה ליד הכותל המערבי ולפוצץ אותו, כי אני באמת מוכן לעשות הכול בשביל השלום אם יהיה לי פרטנר אמיתי שירצה שלום", אמר.

 

מאוחר יותר, בעקבות הראיון ניסה רותם למתן את הצהרתו ואמר ל-ynet: "אני אמרתי להם שלא יטיפו לי שאני לא דואג לחיילי ישראל ולחיים של אדם ישראלי. זו היתה מטאפורה שנועדה לומר כי אם הייתי יכול להציל אדם אחד... אני מוכן להקריב את הכותל לטובת חייו של חייל ישראלי אחד. כדי להציל חיים אני מוכן לעשות הכל. אמרתי את זה כבר לפני הרבה שנים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ רותם. בימין רוצים שלום
צילום: גיל יוחנן
הכותל המערבי. ארכיון
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים