שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האו"ם: לשחרר החיילים החטופים מיד וללא תנאי
  בהצהרה נשיאותית שפרסמה מועצת הביטחון היא הביעה דאגה עמוקה מכך שחיזבאללה עודנו מחזיק בחיילים ומסרב להעביר מהם כל סימן חיים. בנוסף, הביעה המועצה דאגה מהמשך העברת הנשק מסוריה לחיזבאללה, מטיסות חיל האוויר בשמי לבנון ומהמחלוקת על הריבונות בחוות שבעא

  מועצת הביטחון של האו"ם פרסמה אמש (יום ו') הצהרה נשיאותית ובה היא דורשת מארגון חיזבאללה לשחרר את החיילים החטופים, אלדד רגב ואהוד גולדווסר, באופן מיידי וללא כל תנאי. המועצה הביעה גם "דאגה עמוקה מכך שטרם התקבל מהחיילים החטופים כל סימן חיים".

   

  בנוסף, קבלה מועצת הביטחון על המשך הפרות אמברגו הנשק על חיזבאללה, והודיעה כי היא מודאגת מהמשך העברת נשק מסוריה ללבנון ומהמשך חימושם של גורמים שאינם תחת מרות ממשלת סניורה. מועצת הביטחון גם הביעה דאגה מטיסות חיל האוויר בשמי לבנון ומהמחלוקת על הריבונות בחוות שבעא.

   

  ההצהרה הנשיאותית על יישום החלטת מועצת הביטחון 1701 לסיום מלחמת לבנון השנייה, נמסרה בעקבות דו"ח שהגיש מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, על ההתקדמות ביישום ההחלטה. בדו"ח, שהוגש לפני כחודש, קרא באן לחיזבאללה להציג הוכחה שהחטופים בחיים.

   

  פרסום ההצהרה התעכב יותר מחודש מאחר שקטאר, נציגת מדינות ערב במועצת הביטחון, מנעה את אישורה במשך כמה שבועות. זאת, בניסיון לשנות את נוסח ההצהרה ולרכך אותו. בנציגות ישראל באו"ם הביעו סיפוק מפרסום ההצהרה "שתהווה בסיס טוב לקראת הדיונים במועצה על חידוש מנדט כוח יוניפי"ל בסוף החודש".

   

  יחד עם זאת, הביעו גורמים ישראלים בניו-יורק דאגה רבה מהמתרחש בדרום לבנון ומהמשך המאמצים של חיזבאללה לחזור לדפוסי הפעילות בהם נהג ערב פרוץ מלחמת לבנון השנייה.


  פורסם לראשונה 03/08/2007 20:26

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים