שתף קטע נבחר

דיווח: אולמרט ואבו מאזן ייפגשו מחרתיים ביריחו

בלשכת ראש הממשלה בירושלים אומרים כי הפגישה צפויה להתקיים השבוע, אך מועדה ומיקומה טרם נקבעו. גורמים פלסטינים טוענים כי הפגישה מתוכננת להתקיים ביריחו, בתקווה שגם הפעם "לא תצוץ דרישה ישראלית להעביר את הפגישה למקום אחר"

גורמים פלסטינים אמרו הבוקר (שבת) כי פגישתם הבאה של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, והנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס (אבו מאזן) צפויה להתקיים ביום שני ביריחו. בלשכת אולמרט בירושלים אמרו כי הפגישה צפויה להתקיים השבוע, מועדה ומיקומה עדיין לא נקבעו.

 

לדברי הגורמים הפלסטינים, תהיה זו הפגישה הראשונה בין שני המנהיגים, שבה ידונו הצדדים בהבנות לקראת ועידת השלום, שעליה הכריז נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש. מקור פלסטיני אחר הוסיף כי הפגישה ביריחו צפויה להניח את היסודות להסכם מסגרת, שהפלסטינים שואפים להגיע עימו לוועידה.

 

מזכיר הוועד פועל של אש"ף, יאסר עבד-ראבו, אמר כי המועד והמיקום הסופיים של הפגישה ייקבעו מאוחר יותר היום. עוד אמר עבד-ראבו כי הפגישה צפויה לעסוק בכל הסוגיות הגדולות במטרה להגיע עם מסגרת של הבנות לפסגת הסתיו.

 

בימים האחרונים ממשיכים הפלסטינים והישראלים לדון בהכנות לפגישת אולמרט-אבו מאזן. הפגישה האחרונה בין שני המנהיגים, שהיתה אמורה להתקיים אף היא ביריחו מתוקף עקרון ההדדיות, הועברה ברגע האחרון לירושלים משיקולים ביטחוניים. הפלסטינים הביעו תקווה שגם הפעם "לא תצוץ דרישה ישראלית להעביר את הפגישה למקום אחר". זאת, במטרה לחזק את אווירת הדדיות בין הצדדים.

 

בפגישה האחרונה בין השניים, שנערכה לפני כשבועיים, דנו אולמרט ואבו מאזן במאמצים להניע מהלך משמעותי בין ישראל לרשות הפלסטינית לאחר השתלטות חמאס על רצועת עזה. אז דווח כי אבו-מאזן ביקש להכניס את חטיבת אל-באדר הפלסטינית מצבא ירדן, ליהודה ולשומרון. עוד הוא ביקש תיאום ביטחוני מלא מול ישראל, אשר ימנע פעולות חד-צדדיות מצדה בשטחי הרשות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
אבו מאזן ואולמרט בפגישתם האחרונה
צילום: רויטרס
מומלצים