שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שר סורי: פרשת קצב הוכיחה שלישראלים אין מוסר
  שר ההסברה של סוריה השתמש בנשיא היוצא כדי לתקוף את ישראל: "פרשת קצב הוכיחה שלישראלים אין דין, אין ערכים, אין דת ואין מוסר". בדבריו גם דימה בילאל את ישראל וארצות הברית לנחש, וגינה את סעודיה על כוונתה להצטרף לוועידת השלום

  "לישראלים אין דין, אין ערכים, אין דת ואין מוסר. לו היו להם, הנשיא שלהם לא היה אונס אזרחית ישראלית" - כך אמר שר ההסברה הסורי, ד"ר מוחסן בילאל, בראיון לעיתון "אל-חליג'" היוצא לאור באמירויות שבמפרץ. למרות שעם הנשיא היוצא כבר נחתמה עסקת טיעון לפיה ביצע מעשה מגונה והטריד מינית "בלבד", בדבריו התייחס בילאל לחשדות הכבדים שפורסמו עם פרסום הפרשה.

   

  בראיון המשיך בילאל וטען כי פרשת קצב הוכיחה שלישראלים אין נורמות התנהגות ראויות, ונוכח "מאפיינים בוגדניים" אלה "בסוריה ישנים כשעין אחת פקוחה, ולא מתכוונים לוותר על הגולן".

   

  בדבריו דימה בילאל את ישראל ואת ארצות הברית לנחש שממשיך לספוג מהלומות בעיראק, בפלסטין ובלבנון. "הנחש הזה צפוי לתקוף בכל רגע, למרות שהוא יודע שהוא ימות אם הוא יפעל כך", אמר.

   

  שר ההסברה הגדיר את ארצות הברית כ"מדינה פאשיסטית שרוצה להפוך את עיראק למרכז טרור גדול, מבקשת להפוך את העניינים בלבנון, ממשיכה להטיל מצור על הממשלה החוקית של חמאס בפלסטין, ועושה את כל המאמצים להפוך את סוריה למדינה של פליטים".

   

  בהקשר זה הוא אמר כי ארצו - שיש בה חצי מיליון פליטים לבנונים, אותם הוא הגדיר "אחינו", ויותר ממיליון וחצי פליטים עיראקים - דוחה את האפשרות הזו.

   

  בנוסף, בילאל ביקר את סעודיה על-כך שקיבלה את ההזמנה האמריקנית לוועידת שלום במזרח התיכון, שלדבריו תביא לפיצוץ יוזמת השלום הערבית שסעודיה עצמה יזמה. "אנו דורשים מהסעודים ומכל אלה שקיבלו את הזמנת בוש לשאול את האמריקנים לתוכנה ולפרטיה של ועידת השלום. אין שום יוזמה ואין כלום, וכל זה היתה הצהרה חולפת של הנשיא בוש וזריית חול בעיניים", טען. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בילאל. "ישנים עם עין פקוחה"
  צילום: איי אף פי
  קצב. הוכחה לחוסר נורמות
  צילום: איי פי
  מומלצים