שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כנפיים רוכשת 3 מטוסי בואינג ב-345 מיליון שקל

  במסגרת העסקה, יוחכרו המטוסים לקונצרן התעופה הגרמני tui ag. העסקה הנוכחית, תגדיל את הכנסותיה של כנפיים בתחום החכרת המטוסים ב-70% לשנה בכל אחת משלוש השנים הבאות

  חברת כנפיים שבשליטת משפחת בורוביץ' מרחיבה את עסקיה בתחום החכרת המטוסים. זאת, לאחר שהשלימה בסוף השבוע באמצעות חברת הבת גלובל כנפיים ליסינג רכישת שלושה מטוסי בואינג מדגם 767-300ER תמורת 345 מיליון שקל.

   

  במסגרת העסקה, יוחכרו המטוסים לקונצרן הגרמני tui ag - קונצרן גדול של תעופה ותיירות באירופה ובחכירה משנית לחברה בת שלה בהולנד.

   

  על פי ההסכם, המטוסים מוחכרים לתקופות המסתיימות בין אוקטובר 2010 עד סוף אוקטובר 2011, ללא אופציות להארכת תקופות החכירה, כאשר מרבית המימון של חברת גלובל (282 מיליון שקל ) התקבל על ידי הלוואות מבנקים בחו"ל, אותם מנהל בנק גרמני. יתרת הסכום - 64 מיליון שקל - מומן מהונה העצמי של החברה.

   

  לאחר ביצוע העסקה ימנה צי המטוסים של גלובל 14 מטוסי סילון המוחכרים לחמש חברות תעופה שונות בארה"ב, בקנדה ובאירופה.

   

  שלמה חנאל, מנכ"ל כנפיים, ציין כי מדובר ברכישה במסגרת האסטרטגיה של החברה להרחבת והעמקת פעילותה בתחום ליסינג המטוסים. לדבריו, העסקה הנוכחית תגדיל את הכנסותיה של כנפיים בתחום החכרת המטוסים ב-70% לשנה בכל אחת משלוש השנים הבאות.

   

  חנאל הוסיף כי ההיקף הכולל של ההכנסות הצפויות על פי הסכמי החכירה הקיימים בשנים הבאות, גדל בעקבות עסקה זו ל-772 מיליון שקל, זאת מאחר וסך ההכנסות מדמי החכירה מעסקת tui צפויים להסתכם ב-237 מיליון שקל.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים