שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שר החוץ הנורבגי בי-ם: ניתקנו הקשר עם חמאס
  השר, המייצג את האינטרנציונל הסוציאליסטי, אמר את הדברים באוזני הנשיא פרס, שהזכיר לו כי אוסלו הייתה הראשונה לפרוץ את המצור על הרשות החמאסית

  "נורבגיה ניתקה את הקשרים שהיו לה עם חמאס", כך הודיע היום (ב') שר החוץ הנורבגי, יונאס גאר סטורה, לנשיא המדינה, שמעון פרס, בפגישה בירושלים. 

   

  השר הנורבגי, שהגיע לישראל במסגרת תפקידו כיו"ר המשותף של ועדת המזרח התיכון של האינטרנציונל הסוציאליסטי, אמר את הדברים בעקבות דבריו של פרס, כי "על נורבגיה לנקוט קו תקיף וברור נגד החמאס". נשיא המדינה לא הסתפק בכך ואף העביר ביקורת באוזני השר על כך שנורבגיה הייתה הראשונה להודיע כי תקיים מגעים עם חמאס.

   

  במהלך הפגישה הוסיף פרס כי "חייבים להבהיר לחמאס שאיש בעולם לא יממן את הטרור ואת ירי הטילים על שדרות וישובי עוטף עזה. כמו כן האיטרנציונל הסוציאליסטי והקהילה הבינלאומית אינם יכולים לתמוך בטרור ובהפרת כללי הדמוקרטיה תוך שימוש באלימות כפי שעושה החמאס".

   

  השר סטורה הגיע לישראל ביחד עם מזכיר המפלגה הדמוקרטית האיטלקית ה-PDS, פייר פאסינו. לאחר ששמע את דבריו של פרס בהקשר הנורווגי, הודיע השר סטורה לפרס: "נורווגיה ניתקה את הקשרים שהיו לה עם חמאס בתקופת ממשלת האחדות הפלסטינית ועתה איננו מקיימים קשרים כלשהם עימם."

   

  במהלך הפגישה ציין פרס בפני אורחיו כי החמאס קשור חלקית גם לאחים המוסלמים במצריים וגם לחיזבאללה בלבנון. עוד ציין פרס כי ישנם סימנים לקשר של גורמים בחמאס עם אל קעידה.

   

  בהמשך סקר נשיא המדינה את התפתחות ארגוני הטרור ברשות הפלסטינית וציין כי אלו נלחמים בחורמה במדינת ישראל ולא מכירים בה. עם זאת שיבח הנשיא את אבו מאזן ופאייד, הרוצים בשלום אמיתי וציין לטובה את תפיסתם החברתית, המדינית והכלכלית.

   

  בהקשר זה אמר סטורה לפרס כי אוסלו ניתקה את כל יחסיה עם חמאס וכי הגורם הפלסטיני היחיד עמו נורווגיה נמצאת בקשר, הוא אבו-מאזן ואנשיו. 

   

  פרס ציין עוד בפגישה כי "האיום המרכזי על שלום העולם הוא בטרור הגרעיני ולכן יש לעשות הכל כדי לעצור את הגרעין האיראני באמצעות סנקציות כלכליות. עמדה אחידה וחד-משמעית של העולם החופשי תאפשר השגת יעד זה של שמירה על שלום העולם". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  יונאס ולבני. בקשר רק עם אבו מאזן
  צילום: איי פי
  קו משותף. סטורה ופרס בפגישתם
  צילום: נוי - ישראל נוי
  מומלצים