שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אורבוטק: שחיקה צפויה של 18% בהכנסות הרבעון

  יצרנית מערכות הבדיקה האופטיות, סיימה את הרבעון השני עם הכנסות של 88.6 מיליון דולר - מתחת לתחזיות האנליסטים ובהתאם לאזהרת הרווח שפרסמה בחודש שעבר. הרווח פרו-פורמה, הסתכם ב-6 מיליון דולר

  חברת אורבוטק, המפתחת ומספקת פתרונות לתעשיית האלקטרוניקה וליצרניות מעגלים מודפסים, סיימה את הרבעון השני של 2007 עם הכנסות של 88.6 מיליון דולר, ירידה של 16% לעומת הרבעון המקביל אשתקד ומתחת לתחזיות האנליסטים שצפו הכנסות של 85 מיליון דולר.

   

  ההפסד הנקי של החברה ברבעון השני על בסיס GAAP הסתכם ב-3.4 מיליון דולר או 10 סנט למניה בדילול מלא, לעומת רווח נקי של 15.3 מיליון דולר או 46 סנט למניה.

   

  המעבר להפסד מיוחס לשני גורמים עיקריים: מחיקת מלאים של צגים מדור קודם של בשווי 4.8 מיליון דולר והשקעה של 5 מיליון דולר בסטארט-אפ נגבטק, העוסק בציוד לבדיקת סיליקון בתהליך ייצור של מוליכים למחצה ושבבי זכרון. 

   

  רווחי החברה על בסיס פרו-פורמה הסתכמו ב-6 מיליון דולר, או 18 סנט למניה בדילול מלא - בהתאם לקונצנזוס האנליסטים בוול-סטריט שעמד על רווח של 37 סנט למניה.

   

  התוצאות המאכזבות של אורבוטק ברבעון, הן המשך ישיר לאזהרת הרווח, שפרסמה החברה בחודש שעבר, לפיה היא צופה האטה בהשקעות ההוניות בתעשיית הצגים השטוחים (FPD) הידועה כתעשייה מחזורית. זאת, על רקע דחיית תאריכי ההקמה של מפעלי יצרניות צגי ה-LCD לאמצע שנת 2008.

   

  אורבוטק, הפועלת מיבנה, מפתחת ומספקת פתרונות לתעשיית האלקטרוניקה וליצרניות מעגלים מודפסים. לחברה 35 סניפים ברחבי העולם, והיא נסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 703 מיליון דולר, לאחר שמנייתה איבדה כ-18% מתחילת השנה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים