שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "ההתקדמות תלויה ביכולת הפלסטינים להתייצב"

  בעקבות הפגישה בין ראש הממשלה לנשיא הפלסטיני, מבהירים בירושלים כי אולמרט נחוש להתקדם לקראת הסכם והקמת מדינה פלסטינית, אולם "כרגע לא אנחנו ולא הם בנויים להעברת שטחים"

  ראש הממשלה אהוד אולמרט הצהיר אתמול (ב') בתום פגישתו עם אבו מאזן ביריחו, כי שאיפתם המשותפת היא להביא להקמת מדינה פלסטינית בהקדם האפשרי, כזו שתחיה בשלום לצד ישראל. כמה שעות מאוחר יותר הדגישו בירושלים כי הכוונה היא אכן לחתור להסכם בטווח הזמן הקצר ביותר שניתן, אולם הדבר תלוי במידה רבה בשמירת היציבות ברשות הפלסטינית.

   

  "כרגע לא אנחנו ולא הם בנויים להעברת שטחים", אמרו גורמים מדיניים בישראל. "ככל שאנחנו מתקדמים ונתקדם נוכל להעביר שטחים לשליטה פלסטינית. אבל זה תלוי ביכולת של הפלסטינים להתייצב לעמוד על הרגליים. אין לאולמרט שום כוונה לרמות או למשוך זמן. הוא בהחלט רוצה להתקדם".


  הפגישה ביריחו. יוצאים לדרך חדשה? (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)

   

  בתום הפגישה שנערכה ביריחו - הראשונה בין ראש ממשלה ישראלי לנשיא פלסטיני מאז תחילת אינתיפאדת אל-אקצה לפני שבע שנים - סיכמו שני הצדדים סיכמו כי היא תהיה חלק מסדרה של פגישות בין המנהיגים, כהכנה לוועידת השלום בארצות הברית בסתיו הקרוב. "החלטנו להרחיב את השיחות בינינו על-מנת לקדם את ההבנות ולהגיע למסגרת עבודה שתאפשר להתקדם בעניין הקמת המדינה הפלסטינית", אמר אולמרט.

   

  אולמרט ואבו מאזן נועדו ביניהם בארבע עיניים ולאחר מכן הצטרפו לפגישה גורמים נוספים מהרשות ומישראל. בפגישה המורחבת נסקרו שיתופי הפעולה הביטחוניים הקיימים בימים אלה. הפלסטינים דיווחו על תפיסה של עשרות קילוגרמים של חומרי נפץ שהועברו לישראל, ועל מאות מעצרים שביצעו בתקופה האחרונה. אבו מאזן אמר בפגישה כי לשחרור האסירים הפלסטינים בחודש שעבר הייתה השפעה גדולה על הרחוב הפלסטיני והוא ביקש מראש הממשלה לשקול שחרור אסירים נוספים. אולמרט הבטיח לשקול את הנושא בחיוב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט. לא מתכוון למשוך זמן
  צילום: איי פי
  מומלצים