שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האם פרס חותר למדינה פלסטינית בכל הגדה?
  על פי הפרסום ב"הארץ", פרס העביר לאולמרט מתווה שלום חדש. במרכזו: מדינה פלסטינית על מאה אחוזים משטחי הגדה, עם חילופי שטחים. בלשכת ראש הממשלה לא מכירים את התוכנית

  עוד מסמך למגירה, או תוכנית שתקרום עור וגידים? נשיא המדינה, שמעון פרס, הציע בימים האחרונים לראש הממשלה אולמרט מתווה חדש לשלום, שלפיו ישראל תציע להעביר למדינה הפלסטינית 100% משטחי 67' ותמורת גושי התנחלויות בהיקף של 5% לערך משטח הגדה, ישראל תציע פיצוי טריטוריאלי הולם מתוך שטחה הריבוני.

   

  עיתון "הארץ", המפרסם הבוקר (יום ג') את המתווה החדש, מדווח כי בין היתר נבחנות אפשרויות להחלפת גושי ההתנחלויות בגושי יישובים ערביים בתוך תחומי ישראל, בהסכמה עם התושבים. הדבר אמור לאפשר לישראל ביתנו של ליברמן להישאר בקואליציה. 

   

  המתווה החדש נהגה בלשכת פרס עוד בטרם מונה לנשיא, אולם הבוקר נמסרה הכחשה בעניין מלשכת ראש הממשלה. "הרינו להבהיר שלא מוכרת לנו כל תוכנית כמתואר, וממילא היא לא נשקלת ולא נמצאת בדיונים כלשהם. הרינו להביע פליאה על הפרסום המוטעה מבלי שכלל נתבקשה תגובתנו לפרסום ומבלי שנעשה ניסיון לברר עימנו האם יש אמת בידיעה".

   

  גם בסביבתו של פרס היו שציינו כי הנשיא, בעודו עדיין משמש כמשנה לראש הממשלה, הכין תוכנית והעביר אותה ללשכת ראש הממשלה. עם זאת ציינו הגורמים כי בניגוד לפרסום, פרס לא הציע חילופי שטחים או שינויים דרמטיים שלא הוצעו בעבר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים