שתף קטע נבחר

כי"ל מגייסת מהבנקים 725 מיליון דולר

כימיקלים לישראל של משפחת עופר מגייסת את ההלוואה הגדולה ביותר בתולדות התעשייה הישראלית מקונצריום של 17 בנקים בישראל ובחו"ל. הכסף ישמש למימון רכישת חברת סופרסטה ולעסקאות נוספות בעתיד

חברת התעשייה כימיקלים לישראל, מקבוצת החברה לישראל שבשליטת משפחת עופר, מגייסת הלוואה בנקאית של 725 מיליון דולר. בחברה אומרים כי מדובר בהלוואה הגדולה ביותר שניתנה אי פעם לתאגיד ישראלי.

 

כי"ל תגייס את הכסף מקונסורציום של 17 בנקים מאירופה, ארה"ב וישראל. האשראי יינתן לתקופה של 5 שנים ויוחזר לבנקים במלואו בסוף התקופה. ההלוואה תישא ריבית של 0.45% מעל הליבור.

 

ההלוואה אמורה לממן את ההסכם שחתמה כי"ל לפני כחודש לרכישת חברת הכימיקלים האמרקנית סופרסטה (Supresta) תמורת 352 מיליון דולר. בנוסף, תשתמש כי"ל בהלוואה כדי לממן הזדמנויות עסקיות נוספות שכי"ל בוחנת כיום וכדי להחליף הלוואה קודמת של 250 מיליון דולר שלקחה בשנת 2005.

 

כימיקלים לישראל עוסקת בייצור דשנים וכימיקלים מיוחדים המבוססים על אשלג, אשר משמש בעיקר בדשנים, ברום ופוספט. כמחצית הייצור של כי"ל מתבצע בישראל, בקומפלקס המפעלים בדרום הארץ המתבססים על המינרלים של ים המלח ופוספטים מהנגב, וכמחציתו מתבצע בחו"ל.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
עידן עופר, יו"ר החברה לישראל: מגייס הלוואת ענק
צילום: ירון ברנר
מומלצים