שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אורמת טכנולוגיות מתייצבת: גידול של 31% בהכנסות

  לאחר רבעון ראשון חלש, מלווה באזהרת הרווח, חוזרת חברת האנרגיה הירוקה של משפחת ברניצקי להציג צמיחה עם הכנסות של 84.1 מיליון דולר לצד יציבות בשיעורי הרווח הנקי שהסתכם ב-8.5 מיליון דולר, או 22 סנט למניה. החברה תחלק דיבידנד של 5 סנט למניה

  אורמת טכנולוגיות, החברה הבת (64%) של אורמת תעשיות שבשליטת משפחת ברוניצקי, סיימה את הרבעון השני של 2007 עם הכנסות של 84.1 מיליון דולר, צמיחה של 31% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד.

   

  הרווח נקי ברבעון הסתכם ב-8.5 מיליון דולר, או 22 סנט למניה, לעומת רווח של 8.4 מיליון דולר, או 24 סנט למניה, ברבעון המקביל.

   

  מניתוח התפלגות המכירות עולה כי החברה רשמה שיפור במגזר החשמל שרשם גידול של 13.5% בהכנסותיה ל-55.4 מיליון דולר לצד חולשה ברווחיות בחטיבת המוצרים, למרות צמיחה של 87.3% לרמה של 28.7 מיליון דולר.

   

  הרווחיות הגולמית בחטיבת החשמל עמדה על 36.2%, בדומה לרבעון המקביל, בעוד שבחטיבת המוצרים עמדה הרווחיות הגולמית על 15.6% - ירידה לעומת הרבעון המקביל אך עלייה לעומת הרבעון הראשון של 2007.

   

  במקביל לפרסום הדו"חות, דריקטוריון החברה החליט על חלוקת דיבידנד בשיעור של 5 סנט למניה, המשקף שיעור חלוקת דיבידנד שנתי של 20% מהרווח הנקי. הדיבידנד יחולק ב-29 באוגוסט.

   

  תחזית ל-2007  

   

  דיתה ברוניצקי, נשיא ומנכ"ל אורמת: "אנו צופים כי ההכנסות מחטיבת החשמל יעמדו בתחזית השנתית של החברה  ב-2007 ויסתכמו ב-214 מיליון

  דולר. באשר לחטיבת המוצרים, אנו צופים כי ההכנסות יהיו בטווח העליון של התחזית שסיפקנו בעבר, שעמדה על 70-72 מיליון דולר".

   

  האנליסט יובל זעירא מאי.בי.אי, ציין כי "תוצאות הרבעון השני עמדו בציפיות לאחר רבעון ראשון חלש, מלווה באזהרת רווח. תקלות בתחנות החשמל שפגעו בהכנסות הרבעון הראשון טופלו, ובמקביל נכנסה החברה לפרוייקטים חדשים שהגדילו את היקף הפעילות ונפח המכירות. אם מוסיפים לכך את העובדה שמחירי החשמל בקליפורניה, צפויים לעלות החל מחודש מאי, במבט קדימה תמונת המצב היא בהתאם לציפיות השוק".

   

  אורמת טכנולוגיות עוסקת בעיקר בהקמה והפעלה של תחנות כוח גיאותרמיות וכן בתחום החום השיורי, ונסחרת בבורסת ניו יורק לפי שווי של כ-1.5 מיליארד דולר. מתחילת השנה השלימה מניית החברה עלייה של 21% והיא נסחרת כיום בשער של  44.5 דולר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דיתה ויהודה ברוניצקי, בעלי השליטה באורמת
  מומלצים