שתף קטע נבחר

"לא לטפל ב'מרכז האוניברסיטאי' באריאל"

המועצה להשכלה גבוהה זועמת על המכללה האקדמית יהודה ושומרון באריאל, שלאחרונה "שידרגה" את מעמדה ללא כל היתר. במכתב שהופץ במועצה נקבע: "אין לטפל בכל פניה מצד נציגי המכללה, אשר תופנה בשם המרכז האוניברסיטאי, לרבות תשובות למכתבים, טיפול בתוכניות חדשות, תקצוב והזרמות כספים"

הוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) במועצה להשכלה גבוהה הודיעה אתמול (יום ה') כי לא תדון ולא תטפל בפניות מצד המכללה האקדמית יהודה ושומרון באריאל, אם זו תמשיך לכנות את עצמה "מרכז אוניברסיטאי". ההבהרה באה לאחר שלאחרונה הכריזה על עצמה המכללה כ"מרכז אוניברסיטאי" וגררה אחריה ביקורת רבה והתנערות מצד המועצה להשכלה גבוהה.

 

"לאור הודעת המכללה כי מעמדה שודרג להיות מרכז אוניברסיטאי, הריני להבהיר כי אין אנו רואים בשינוי זה שינוי תקין על-פי הנהלים והחוק", כתב סטיבן סתיו, מנכ"ל ות"ת, בהודעה שהפיץ במועצה להשכלה גבוהה. "על כן, אבקש לא לטפל בכל פניה מצד נציגי המכללה, אשר תופנה אלינו בשם המרכז האוניברסיטאי, לרבות תשובות למכתבים, טיפול בתוכניות חדשות, תקצוב והזרמות כספים".

 

עוד הוסיף סתיו כי עובדי ות"ת ייענו לפניות המכללה ולמסמכים ומכתבים, הנושאים אך ורק את המונח "מכללה", ללא איזכור כלשהו הכולל את המלה אוניברסיטה בצירוף כזה או אחר.

 

שרת החינוך ויו"ר המועצה להשכלה גבוהה, פרופסור יולי תמיר, ויו"ר הות"ת, פרופסור שלמה גרוסמן, הודיעו לראשי מכללת יהודה ושומרון באריאל כי הם רואים בחומרה רבה את הודעתם על "שדרוג המכללה האקדמית יהודה ושומרון למרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון". לדבריהם, יש בהודעה זו כדי להטעות את הציבור כיוון שהיא עומדת בניגוד גמור להחלטות ות"ת ובניגוד לעמדת מפקד כוחות צה"ל ביהודה ושומרון.

 

תמיר וגורסמן הוסיפו כי בכוונתם לבחון האם עשויות להיות השלכות מבחינת המכללה ובוגריה, לרבות ביחס להכרה בתארים שיוענקו על-ידי מה שמכונה "המרכז האוניברסיטאי". ראשי המכללה נדרשו לפעול לאלתר בהתאם לדין ולהפסיק את השימוש בשם המטעה, באמצעות פרסום תיקון על ידם גם באמצעי התקשורת.

 

מי שדווקא ראה בעין יפה את ה"שדרוג" של המכללה היה ראש הממשלה אהוד אולמרט, אשר לאחרונה בירך על המהלך. במכתב ששיגר לנשיא המכללה ביהודה ושומרון, כתב אולמרט: "אני מבקש לברך את המרכז האוניברסיטאי בשומרון על השדרוג לו זכיתם - כמרכז אוניברסיטאי. יש בשינוי זה כדי להדגיש את ההערכה וההכרה להן אתם זוכים בזכות הישגכם בהוראה האקדמית ובמחקר. שלוחה ברכה להמשך פיתוח המחקר המדעי והרחבת בסיס ההשכלה הגבוהה במרכז האוניברסיטאי, לתועלת הכלכלה והחברה בישראל". המועצה להשכלה גבוהה, כאמור, מביעה עמדה מנוגדת לחלוטין לזו של ראש הממשלה.


פורסם לראשונה 09/08/2007 20:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרת החינוך, יולי תמיר
צילום: ששון תירם
מומלצים