שתף קטע נבחר

לאומי כבר מוצא מניות אטקרטיביות להשקעה

בבנק הפועלים ובבנק לאומי סבורים כי השוק המקומי צפוי לסבול מהתנודתיות בשוקי העולם וכי בטווח הקצר הסיכון בהשקעה בשוק המניות עודנו גבוה. עם זאת, מעריכים כלכלני הפועלים כי בטווח הארוך שלל הנתונים הכלכליים חיוביים ותומכים בחזרה לעליות. בלאומי כבר מוצאים מניות במחירים נמוכים שמצדיקים השקעה בהן. במסחר במט"ח מעריכים בבנקים כי השקל צפוי להתחזק

שבוע המסחר האחרון נפתח בדומה לקודמו בירידות שערים חדות ובמחזורי מסחר גבוהים ששיקפו את הלך הרוח העצבני של המשקיעים. בהמשך השבוע התהפכה המגמה אך לאחר 3 ימים של עליות, גם אתמול ננעלה הבורסה בירידות חדות, אותן הוביל מדד הנדל"ן שאיבד אמש 2.79%.

 

על הרקע הזה סבורים בבנק הפועלים כי כל עוד תימשך בשווקי העולם התנודתיות העזה, גם השוק המקומי יסבול ממנה. יחד עם זאת, מעריכים כלכלני הבנק כי שלל הנתונים הכלכליים עדיין חיוביים ותומכים בחזרת המגמה החיובית לשוק בטווח הארוך וכי למרות העלייה ברמת הסיכון, בטווח הבינוני ארוך, באפיק המנייתי עדיין טמון פוטנציאל גדול על פני האפיקים הסולידיים. 

 

לאומי: יש כבר מניות במחירים אטרקטיביים

בבנק לאומי מצטרפים להערכות כי בטווח הקצר, רמת הסיכון הגלומה בהשקעה בשוק המניות המקומי גבוהה יחסית והמסחר עשוי להתאפיין בתנודיות רבה על רקע התנודתיות בעולם. עם זאת אומרים בבנק כי נראה שחלק מן המניות נסחרות כעת ברמות מחירים המהוות נקודת כניסה מעניינת למשקיע ספקולטיבי.

 

העלייה ברמת הסיכון בעקבות משבר הנדל"ן ושוק משכנתאות ה-SubPrime בארה"ב, אומרים בלאומי, הביאה למעבר להשקעות בטוחות יותר כדוגמת אגרות חוב בארה"ב ולעליית תשואות אגרות החוב בארץ, דבר שעלול להביא להקטנת אחזקות בשוק המניות.

 

השקל צפוי להתחזק מול הדולר

בסיכום שבועי הדולר בכ-1.5% מול השקל ובכ- 0.2% מול האירו. בתקופה הקרובה, אומרים בבנק הפועלים, צפוי צמצום הפער השלילי בין הריבית השקלית והדולרית מה שיספק תמיכה למטבע הישראלי. חיזוק נוסף לשקל צפוי מכיוון המשקיעים הזרים שימשיכו להשקיע בישראל, על רקע הציפיות כי הכלכלה המקומית תמשיך להפגין ביצועים טובים. יחד עם זאת מעריכים כלכלי הפועלים כי המסחר בדולר בשוק המט"ח הישראלי יושפע גם בתקופה הקרובה מהתפתחות המסחר בדולר ובשוקי המניות ברחבי העולם

 

בבנק לאומי מעריכים כי ללא התפתחויות מהותיות במישור הביטחוני והגיאופוליטי, ימשיך הדולר להיסחר מול השקל סביב רמת המחירים הנוכחית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים