שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ברשות לא מתרגשים מברק: אולמרט התחייב
  אתמול פורסמו מפי שר הביטחון נבואות שחורות על עתיד היחסים עם הפלסטינים. ברק הספיק בינתיים להבהיר כי לא שינה עמדה, אך לפלסטינים זה לא ממש משנה כך או כך. ברשות מזכירים כי מי שעומד בראש הוא אולמרט, ומצפים שיממש את הבטחותיו להסיר מחסומים ולדון בחזון שתי המדינות. "אנחנו לוקחים את ההתחייבות של ראש הממשלה ברצינות", אמר סאיב עריקאת. "אנחנו מחכים לראות מעשים"

  "קיבלנו התחייבות מאולמרט לקיום תהליך אמיתי של שלום, להגשמת הפתרון של שתי מדינות". כך הגיב בצהריים (שבת) מחזיק תיק המשא ומתן ברשות הפלסטינית, סאיב עריקאת, לדברים שצוטטו אתמול מפיו של שר הביטחון, אהוד ברק.

   

  אתמול פרסם "ידיעות אחרונות"דברים שאמר שר הביטחון בשיחות סגורות, מהם עולה כי ברק שובר ימינה ומפקפק מאוד באפשרות להגיע להסדר עם הפלסטינים בעתיד הקרוב. "אסור להאכיל את הישראלים בפנטזיות על הסדר קרוב. כל הפגישות עם אבו מאזן הן אוויר", צוטט ברק. מאוחר יותר אתמול, בישיבת הסיעה, התייחס ברק לדברים שצוטטו מפיו ואמר כי לא שינה את עמדתו כלפי הפלסטינים. "יש לנו אחריות עליונה לחזק את הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, ואת ראש הממשלה סלאם פיאד. נעשה כל דבר כדי להקל על הפלסטינים", אמר.


  הבטחות. אולמרט עם אבו מאזן, בפגישה ביריחו (צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ) 

   

  בין אם ברק שינה עמדותיו ובין אם לאו, הפלסטינים מסרבים להתרגש. בראיון לסוכנות AP נאחז עריקאת בהבטחותיו של ראש הממשלה אולמרט כשנשאל אודות ברק. אולמרט הבטיח לפלסטינים, הסביר עריקאת, כי הוא מחוייב לחזון שתי המדינות.

   

  על פי עריקאת, במפגש האחרון בין ראש הממשלה אהוד אולמרט לנשיא הפלסטיני אבו מאזן, הבטיח אולמרט כי בשבוע הבא "שר הביטחון יגיש רשימה של מחסומים ומעברים מרכזיים בגדה המערבית שישראל תסיר, כדי לאפשר תנועת פלסטינים". "אנחנו לוקחים את ההתחייבות של ראש הממשלה ברצינות", הוסיף עריקאת. "אנחנו מחכים לראות מעשים".

   

  הפגישה בין אולמרט לאבו מאזן נערכה ביום ראשון, לפני שבוע בדיוק, ביריחו. היתה זו הפעם הראשונה בשבע השנים האחרונות שבה ראש ממשלה ישראלי ביקר ביקור רשמי בשטחי הרשות. ראש הממשלה סיכם עם הנשיא הפלסטיני כי יש לפעול לאור חזונו של בוש - קרי חזון שתי המדינות. המפגש בין אולמרט לאבו מאזן נחלק לשניים - פגישה בת שעה וחצי בארבע עיניים בין שני האישים ופגישה מורחבת בת שעה וחצי בה השתתפו גורמים שונים מישראל ומהרשות.

   

  בין היתר, הפלסטינים אכן ביקשו להמשיך ולהסיר מחסומים בשטחי הרשות. על פי הדיווח מהצד הישראלי אודות הפגישה, אולמרט השיב להם כי יעביר תשובה בעניין המחסומים, לאחר שמערכת הביטחון תסיים לבחון את הנושא. עריקאת, כאמור, טוען שהבדיקה צפויה להסתיים כבר השבוע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט התחייב. עריקאת
  צילום: רונן בוידק
  ברק עם הרמטכ"ל. יסירו מחסומים?
  צילום: אריאל חרמוני
  ראש הממשלה. מחכים למעשים
  צילום: איי פי
  מומלצים