שתף קטע נבחר

ירידה של 9.3% ברווחי בנק לאומי למשכנתאות

הבנק רשם ברבעון רווח של 39 מיליון שקל. בבנק מסבירים את הירידה ברווח בשחיקה במרווחים וירידה בקצב האינפלציה. עם זאת, בסיכום מחצית השנה השיג הבנק רווח נקי של 82 מיליון שקל, זינוק של כ-180%

הרווח הנקי של בנק לאומי למשכנתאות, מקבוצת בנק לאומי, הסתכם ברבעון השני של השנה ב-39 מיליון שקל, שחיקה של 9.3% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הסיבה לדברי הבנק - שחיקה במרווחים וירידה בקצב האינפלציה.

 

עם זאת, בסיכום מחצית השנה השיג הבנק רווח נקי של 82 מיליון שקל, זינוק של כ-180% לעומת התקופה המקבילה. בנוסף, נתח השוק של הבנק גדל מ-23.8% בסוף 2006 לרמה של 25%.

 

ההפרשה לחובות מסופקים הסתכמה במחצית השנה ב-12 מיליון שקל, לעומת 107 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

הקיטון בהפרשה נובע מגביית חובות ומכך שברבעון הראשון של שנת 2006 ביצע הבנק הפרשה חד פעמית לחובות מסופקים בסך 64 מיליון שקל בהתאם ליישום הנחיות המפקח על הבנקים.

 

התשואה נטו על ההון, המתבטאת ביחס שבין הרווח הנקי להון הממוצע, הסתכמה בששת החודשים הראשונים של השנה ב-9.2% בחישוב שנתי, לעומת 3.3% בתקופה המקבילה אשתקד.

 

הבנק העמיד מתחילת השנה הלוואות חדשות (ללא קבלנים) בסך של כ-3 מיליארד שקל, גידול של 27.7%. האשראי לציבור, הסתכם ב-33.6 מיליארד שקל, גידול של 1.9%.

  

ההוצאות התפעוליות והאחרות הסתכמו ב-109 מיליון שקל, גידול של 3.2%, הנובע בעיקר מגידול בהוצאות פרסום ושיווק בסך כ-5 מיליון שקל.

 

יובל גביש, מנכ"ל לאומי למשכנתאות: "השיפור בתוצאות העסקיות של הבנק הוא תוצאה ישירה של השינוי בתפיסת השירות שהטמענו בחודשים האחרונים, ושל מגוון המוצרים החדשים שהשקנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יובל גביש, מנכ"ל בנק לאומי למשכנתאות
מומלצים