שתף קטע נבחר

משפטנים בכירים מתייצבים לצד השר פרידמן

קבוצת אנשי משפט בכירים מהאקדמיה מפרסמים הערב מכתב תמיכה בשר פרידמן. "אנו מבקשים שהדיון בנושא מערכת המשפט יתקיים ללא התקפות אישיות ובדרך עניינית ופונים לשר המשפטים, פרופ' דניאל פרידמן, להמשיך ולפעול למען תיקון הפגמים במערכת המשפט". פרופ' אמנון רובינשטיין: "אנחנו מייצגים את האקדמיה לא פחות מאוניברסיטת ת"א וחיפה"

קבוצה של משפטנים, ביניהם דיקאנים, סגני דיקאנים ודיקאנים לשעבר של פקולטות למשפטים בארץ מפרסמים הערב (ב') עצומה המביעה תמיכה בשר המשפטים פרופ' דניאל פרידמן.

 

"אנו, מרצים למשפטים, מבקשים שהדיון בנושא מערכת המשפט יתקיים ללא התקפות אישיות ובדרך עניינית ופונים לשר המשפטים, פרופ' דניאל פרידמן, להמשיך ולפעול למען תיקון הפגמים במערכת המשפט בצורה עניינית מתוך מטרה לחזק את המערכת ולהגדיל את אי תלות השופטים".

 

בין החותמים על העצומה: חתן פרס ישראל והשר לשעבר פרופ' אמנון רובינשטיין, השר לשעבר פרופ' שמעון שטרית מהאוניברסיטה העברית, הרקטור של המרכז הבינתחומי, משה בר-ניב, פרופ' תמר גדרון, פרופ' סיני דויטש דיקאן מכללת נתניה, הלל סומר מהמרכז הבינתחומי ומשפטנים נוספים.

 

פרופ' אמנון רובינשטיין, ממובילי מכתב התמיכה, אמר ל-ynet: "על אף הרושם שנוצר כאילו השר פרידמן נותר בודד באקדמיה, אנחנו מייצגים את האקדמיה לא פחות מאוניברסיטת תל-אביב וחיפה".

 

פרופ' שמעון שטרית אמר ל-ynet: "אנחנו באים לנתק את המשקעים האישיים סביב הפרשה ולהעביר את הדיון לרמה המשפטית, בניגוד למה שנטען, הרפורמות אינן באות לכרסם בשלטון החוק אלא להיפך, או לנתק שיקולים לא עניניים או לחזק את השלטון החוק". עוד מוסיף פרופ' שטרית: "אנחנו באים להביע תמיכה בבחירה עניינית ולא על פי רשתות חברתיות".

 

רק אמש דחה השר פרידמן את הטענות על "קרב" אישי בינו ובין נשיאת העליון, דורית בייניש. "זה לא דבר שאני רוצה להכיר בו", אמר בראיון ל-ynet והוסיף: "בכלל לא צריך לראות זאת כעניין אישי, אבל נכון שהיו מכתבים של הגברת בייניש שפורסמו בתקשורת והכילו גינויי גנאי כלפי, מבלי שהיו מבוססים על עובדה כלשהי, כמו שאני מעורר ריב ומדון. בעקבות הפירסומים האלה, היה גל שלם של אנשים שחזרו על כינויי גנאי ללא בסיס עובדתי, כי העובדות הפוכות לגמרי. ראיתי שזה דבר משונה - תופעה שאנשים חוזרים על דברי גנאי מבלי לבדוק את העובדות".

 

בשבוע שעבר אף נפגשו נשיאי בית המשפט העליון בדימוס, השופטים אהרון ברק ומאיר שמגר, עם שר המשפטים, בניסיון לצנן במעט את הרוחות במערכת המשפט על רקע המתיחות בינו ובין נשיאת בית המשפט העליון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רובינשטיין. פרידמן לא בודד
צילום: צביקה טישלר
צילום: אתר הכנסת
שטרית. חתם על העצומה
צילום: אתר הכנסת
פרידמן. תמיכה ממשפטנים
צילום: ירון ברנר
מומלצים